Haber 7

Emekliye 637 TL zam

Emeklilere yeni zam hazırlığı sürüyor. 1.5 milyon memuru ve emekliyi ilgilendiren ek gösterge artışı, maaşları 637, ikramiyeleri 27 bin lira yükseltecek.
GİRİŞ 11.01.2019 09:13 EKONOMİ
Metin Boyutu
Emekliye 637 TL zam

Emeklilere ve memurlara yeni zam için çalışmalar devam ediyor. Öğretmen, polis, hemşire, din görevlisi ve idarecilerle bu görevlerden emekli olmuş kişiler, ek gösterge düzenlemesiyle önemli gelir artışı yakalayacak. Ek göstergelerin 3600'e çıkarılması emeklilik ikramiyesi ve emekli maaşına önemli katkı yapacak. İlk düzenleme öğretmenler için olacak. İkinci 100 günlük eylem planına göre, öğretmenlerle ilgili düzenleme mart ayı sonuna kadar gerçekleştirilecek. 

 

TASLAK HAZIRLANDI 

Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili çalışmayı tamamladı. İlgili bakanlıklar tarafından ele alınıp son şekli verildikten sonra hayata geçirilecek. Buna göre, birinci dereceden ve 30 yıl çalışarak emekli olan polisin fiili hizmet zammı da dikkate alınarak hesaplanacak emekli aylıkları 637 lira, emekli ikramiyeleri 27 bin 13 lira artacak. Birinci dereceden ve 30 yıl çalışarak emekli olan öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin ise emekli aylıkları 569, emekli ikramiyeleri 20 bin 516 lira artacak. Söz konusu hesap 25 yıla göre yapılacak olursa da birinci dereceden ve 25 yıl çalışarak emekli olan polisin fiili hizmet zammı da dikkate alınarak hesaplanacak emekli aylıkları 592, emekli ikramiyeleri 22 bin 739 lira yükselecek. Birinci dereceden, 25 yıl çalışarak emekli olan öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin ise emekli aylıkları 533, ikramiyeleri 17 bin 97 lira artacak. 

 

Yorumlar

11
 • Adalet

  5 ay önce Şikayet Et Emekli maaşlarını hala 2008 öncesi olarak hesaplıyorlar bunu ne zaman düzeltecekler benim primlerim 2008 den sonra artmaya başladı hem emekliligimi uzattılar hemde 2008 öncesi için hesap yapıyorlar bu nasıl adalet
 • Akvan

  5 ay önce Şikayet Et Ak Parti yaparım dediyse yapar.Hayırlı olsun.
 • Neden

  5 ay önce Şikayet Et Hala emekli maaş farklarımız yatmadı. Bu seneki zamlar bizi mahvetti. Çocuğumuza okul kıyafeti alamadık. Perişan haldeyiz. Verdikleri %10 ama onu vermeye bile niyetleri yok gibi. Allah emeklinin yardımcısı olsun.
  Toplam beğeni
 • umut

  5 ay önce Şikayet Et Haydi Bismillah
  Toplam beğeni
 • Turuncu

  5 ay önce Şikayet Et emeklinin intibak hakları ne olacak
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.