Haber 7

İzin çıktı! O illerde petrol aranacak

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığına (TPAO) 9 il ve Marmara Denizi'ni kapsayacak şekilde 21 saha için petrol arama ruhsatı verildi.
GİRİŞ 12.01.2019 09:46 EKONOMİ
Metin Boyutu
İzin çıktı! O illerde petrol aranacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün Petrol Hakkına Müteallik Kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

 

Buna göre TPAO'ya Siirt, Şırnak, Van, Adıyaman, Hakkari, Muş, Batman, Diyarbakır, Mardin ile Marmara Denizi'nin İstanbul ve Tekirdağ illerini kapsayan bölgeleri için toplam 21 sahada petrol arama ruhsatı tahsis edildi. Söz konusu ruhsatlar 5 yıl süreyle geçerli olacak.

Yorumlar

2
 • Misafir

  5 ay önce Şikayet Et Zaten ben inanıyorum en bereketli topraklarda bizde olmaması imkansız zaten önceki batı uşağı kukla liderlerimiz ipleri yahudilerin elindeydi çok şükür başkanımız geldide çağ atladık şimdi allaha şükürler olsun hedef 2023 Rabbim sen koru başkanımızı başımızdan eksik etme iyiki varsın halkın adamı reis RTE
 • Bahtiyar

  5 ay önce Şikayet Et Balıkesir çevresi niye yok
 • Haskad

  5 ay önce Şikayet Et Balıkesir ve bursa illeri ve deniz kısmlarını neden dahil etmiyorlar. asıl oralarda arama yapılamsı lazım. Jeolojik yapı daha uygun.
 • selim

  5 ay önce Şikayet Et nasıl yani daha öncesinde yasak mıydı? Yeminle kazma kürek alıp kendim aramaya başlayacağım tüm komşularda var bizde yok.
  Toplam beğeni
 • kadir

  5 ay önce Şikayet Et vay bee hele şükür
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.