Haber 7

Ukrayna, Türkiye'den 'Bayraktar TB2' satın aldı!

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Türkiye'den Bayraktar TB2 İHA satın almaya yönelik anlaşma imzaladıklarını açıkladı.
GİRİŞ 12.01.2019 13:33 EKONOMİ
Metin Boyutu

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko resmi Twitter ve Facebook hesabından, Türkiye ile Bayraktar TB2 İHA satın almaya yönelik bir anlaşma imzaladıklarını duyurdu.

 

 

Hem Twitter hem Facebook üzerinden yaptığı açıklamada Bayraktar TB2'nin yüksek teknolojisinden övgüyle bahseden ve Bayraktar'ın hedefleri imha ettiği bir videoyu paylaşan Poroşenko, "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile anlaştığımız gibi, Ukrayna ordusu için Bayraktar TB2 adlı Türk drone'nun alımı konusunda bir anlaşma imzalandı. Bu operasyonel ve taktik düzeydeki bu yepyeni İHA'lar yüksek teknolojik özellikli olmasının yanı sıra zırhlı araçları ve güçlendirilmiş mevzilerle denizdeki hedefleri vurmaya yönelik modern yüksek hassasiyetli füzelerle donatılabiliyor" dedi.

Katar'ın ardından Ukrayna'da güvenlik güçlerinin envanterini Bayraktar TB2 ile güçlendirecek. Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank (sol 4), Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar (sol 5) ve Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko'ya (sol 6) çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Poroşenko kaç adet İHA alındığına dair bir bilgi paylaşmazken, savunma sanayiinin önde gelen dünyaca ünlü haber siteleri, Ukrayna'nın Türkiye'den 6 adet bazı Rus siteleri ise 12 adet İHA için anlaşma imzalandığını belirtti.

Yorumlar

30
 • HamidiyeSüvarisi

  5 ay önce Şikayet Et Helal sana Türkiyem.
  Toplam beğeni
 • Mustafa

  5 ay önce Şikayet Et Ukrayna parlementosunun %95 i yahudidir. Teknolojiyi calabilirler
  • Cengaver

   5 ay önce Şikayet Et Blueprint olmadan kimse teknoloji çözemez. Yıllarca amerikan malı silah kullandık hangi teknolojiyi çözdük?
 • Aydin58

  5 ay önce Şikayet Et Abd israil, Ukraynayi Tc ye yonlenrirerek TC-Rus ittifakini bozmak Suriyeyi cikmaza iterek bolgeyi istikrarsizlastirmak pesindeler. Cok isdiyorlarsa Abdisrail ingilterden alsinlar.
  Toplam beğeni
  • Ankara

   5 ay önce Şikayet Et Hangi ittifak bozulacak? Yunanistan'a S300 satan, sınırımızdaki teröristlere doçka-rpg7 ve sayısız kaleşnikof veren rusya ile kurduğumuz karşılıklı çıkar ittifakı mı? Acaba onlar bu silahları satarken bizim ne düşüneğimiz umurlarında oldu mu? Biz işimize bakalım gerisi teferruat..
  • Ankara

   5 ay önce Şikayet Et Kardeş! Rusya dediğin ülke benim ezeli düşmanım olan yunanistan'a s300 satarken, yanıbaşımızdaki terör örgütlerine rpg7'den doçka'ya ve dünya kadar kaleşnikof'u verirken bizim ne düşündüğümüz acaba umurlarında oldu mu?
 • Mtn

  5 ay önce Şikayet Et Galiba karsiliginda tank motoru teknolojisi gelecek
  Toplam beğeni
 • Memo

  5 ay önce Şikayet Et Satışlar başladı mükemmel, üretim üretim üretim
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.