Erdoğan'dan kömür ve şeker müjdesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şeker, kömür ve SMA hastalarına ilaç müjdesi geldi. Erdoğan "Nişasta bazlı şeker kotasını yüzde 5’ten 2,5’a indiriyoruz. Soma Işıklar Bölgesi'nde çalışan 2 bin 400 maden işçimiz kadroya alınacak. SMA hastalarının ilaçları SGK'nın geri ödeme listesine girdi" dedi.

GİRİŞ 29.01.2019 14:53 GÜNCELLEME 29.01.2019 15:34 EKONOMİ
Erdoğan'dan kömür ve şeker müjdesi!
Erdoğan'dan kömür ve şeker müjdesi!

cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Seçim Toplantısı'nda müjdeler verdi.

 

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Nişasta bazlı şeker kotası yüzde 10 olarak belirlenmişti biz bu kotayı yüzde 5’e düşürmüştük şimdi yüzde 2,5’a indiriyoruz.

 

KÖMÜR MÜJDESİ

Enerji Bakanlığımızın da gayretiyle ülkemizin kömür rezervi 20 milyar tona ulaştı. Kurumlarımıza ait 7 sahayı daha işletmeye açarak kömür üretimini 18.5 milyon ton artırdık. Geçtiğimiz yıl kömür üretimiyle cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık. Bu vesileyle Somalı kardeşlerimize müjde vermek istiyorum. Soma Işıklar Bölgesi'nde çalıştırılan ve yılda 6 milyon ton kömür çıkarılan bölgelerdeki sözleşmeler sona ermek üzeredir. Hala bu madenlerde çalışan 2400 işçimizin tamamı da Türkiye Kömür İşletmelerinin şirketlerinde kadrolu olarak ve maden ocaklarında çalışmaya devam edecektir.

Yine Soma'daki yeni işletmeye açılacak ve 350 milyon ton rezervi bulunan sahalarda yatırımcımızın 10 bin kişiyi istihdam etmesini bekliyoruz. Ülkemizin 81 ilinin tamamına doğalgaz vermeye başladık.

SMA HASTALARINA MÜJDE

Bir başka müjdemiz de SMA hastaları ve ailelerinedir. Çok pahalı olan ilaç bedelinin geri ödemesine ilişkin sorunu çözmüştük. Şimdi aynı hastalığın diğer tiplerinin de ilaç bedellerini geri ödeme listesine alıyoruz. Bununla ilgili karar komisyonda alındı yakında yürürlüğe girecek.

ETİKETLER

YORUMLAR 14 TÜMÜ
 • ismail 1 yıl önce Şikayet Et
  Eyt? Haktır....
  Cevapla
 • ihsan 1 yıl önce Şikayet Et
  nişasta bazlı şeker zarlı iyi olmuş indirildiği
  Cevapla
 • murad 1 yıl önce Şikayet Et
  Piyasada yerli kömür yok bu nasıl bir iş anlamıyorum
  Cevapla
 • berilğen 1 yıl önce Şikayet Et
  Bireylere değil toplumun tamamını rahatlatacak kararlar alınmalı. Adalet herkesin hakkı.
  Cevapla
 • cahit57 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Başkan bize çok müjde vermeniz lazım...
  Cevapla
 • mehmet57 1 yıl önce Şikayet Et
  napsın mesela yattığın yerden 20000 tl maaş iyimi sene de 12 ay izin nasıl yeterlimi daha sayım mı yoksa sen mi açıklıcan hemşo
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR