Haber 7

Erdoğan'dan kömür ve şeker müjdesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şeker, kömür ve SMA hastalarına ilaç müjdesi geldi. Erdoğan "Nişasta bazlı şeker kotasını yüzde 5’ten 2,5’a indiriyoruz. Soma Işıklar Bölgesi'nde çalışan 2 bin 400 maden işçimiz kadroya alınacak. SMA hastalarının ilaçları SGK'nın geri ödeme listesine girdi" dedi.
GİRİŞ 29.01.2019 14:53 EKONOMİ
Metin Boyutu
Erdoğan'dan kömür ve şeker müjdesi!

cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Seçim Toplantısı'nda müjdeler verdi.

 

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Nişasta bazlı şeker kotası yüzde 10 olarak belirlenmişti biz bu kotayı yüzde 5’e düşürmüştük şimdi yüzde 2,5’a indiriyoruz.

 

KÖMÜR MÜJDESİ

Enerji Bakanlığımızın da gayretiyle ülkemizin kömür rezervi 20 milyar tona ulaştı. Kurumlarımıza ait 7 sahayı daha işletmeye açarak kömür üretimini 18.5 milyon ton artırdık. Geçtiğimiz yıl kömür üretimiyle cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık. Bu vesileyle Somalı kardeşlerimize müjde vermek istiyorum. Soma Işıklar Bölgesi'nde çalıştırılan ve yılda 6 milyon ton kömür çıkarılan bölgelerdeki sözleşmeler sona ermek üzeredir. Hala bu madenlerde çalışan 2400 işçimizin tamamı da Türkiye Kömür İşletmelerinin şirketlerinde kadrolu olarak ve maden ocaklarında çalışmaya devam edecektir.

Yine Soma'daki yeni işletmeye açılacak ve 350 milyon ton rezervi bulunan sahalarda yatırımcımızın 10 bin kişiyi istihdam etmesini bekliyoruz. Ülkemizin 81 ilinin tamamına doğalgaz vermeye başladık.

SMA HASTALARINA MÜJDE

Bir başka müjdemiz de SMA hastaları ve ailelerinedir. Çok pahalı olan ilaç bedelinin geri ödemesine ilişkin sorunu çözmüştük. Şimdi aynı hastalığın diğer tiplerinin de ilaç bedellerini geri ödeme listesine alıyoruz. Bununla ilgili karar komisyonda alındı yakında yürürlüğe girecek.

Yorumlar

14
 • ismail

  7 ay önce Şikayet Et Eyt? Haktır....
  Toplam beğeni
 • ihsan

  7 ay önce Şikayet Et nişasta bazlı şeker zarlı iyi olmuş indirildiği
 • murad

  7 ay önce Şikayet Et Piyasada yerli kömür yok bu nasıl bir iş anlamıyorum
  Toplam beğeni
 • berilğen

  7 ay önce Şikayet Et Bireylere değil toplumun tamamını rahatlatacak kararlar alınmalı. Adalet herkesin hakkı.
  Toplam beğeni
 • cahit57

  7 ay önce Şikayet Et Sayın Başkan bize çok müjde vermeniz lazım...
  Toplam beğeni
  • mehmet57

   7 ay önce Şikayet Et napsın mesela yattığın yerden 20000 tl maaş iyimi sene de 12 ay izin nasıl yeterlimi daha sayım mı yoksa sen mi açıklıcan hemşo
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.