Haber 7

SGK Prim borcu yapılandırmasında son gün 28 Şubat

Sigorta prim borçlarında yapılandırmaları bozulanlar, 28 Şubat'a kadar ödeme yapmaları halinde yapılandırma hakları devam edecek.
GİRİŞ 12.02.2019 17:05 EKONOMİ
Metin Boyutu
SGK Prim borcu yapılandırmasında son gün 28 Şubat

Malatya Çalışma ve İşkur İl Müdürü Vahap Toman ile Sosyal Güvenlik Beydağı Dairesi Merkez Müdürü Mustafa Gürbüz Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nu ziyaret etti. 

 

Ziyarette konuşan İl Müdürü Vahap Toman, genel sağlık sigortası ve SGK prim borçlarının yapılandırması sürecinin 28 Şubat’ta sona ereceğini hatırlatarak “7143 sayılı Kanuna göre SGK'ya olan sigorta prim borçlarını yapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borç taksitlerini süresinde ödeyemeyen ve bu nedenle yapılandırmaları bozulanlara, 28 Şubat'a kadar ödeme yapmaları halinde yapılandırma hakları devam edecek” ifadelerine yer verdi. 
 
SGK prim borç yapılandırmasını tüm üyelere ve kamuoyuna duyurmak için gerekli çalışmaların yapıldığını kaydeden MTSO Başkanı Sadıkoğlu ise, “İlerleyen günlerde tüm işverenlerimizi SGK ve İşkur Destek Paketi hakkında düzenleyeceğimiz seminere davet ederek daha çok üyemizin, işverenin faydalanmasını sağlayacağız” diye konuştu. 

Kaynak : İHA

Yorumlar

1
  • ALO 170

    6 ay önce Şikayet Et İzmir'de özel bir şirkette elektrik mühendisi olarak çalışıyorum. Şirketteki 15 yıllık tecrübeli mühendisler, yeni mezun mühendisler, teknikerler, şoförler, ustalar, çıraklar, muhasebeciler yani bütün işçilerin maaşları asgari ücret gösteriliyor. Devlet bilmiyor mu, bütün bu işçilerin maşlarının aynı olamayacağını, primlerin eksik yatırıldığını. Biz nasıl şikayet edelim, kendimizi işten mi attıralım. Maliye işyerine gelip “maaşınız ne kadar” diye sorunca ya doğru söyleyip kovulacağız ya da “asgari ücret” deyip mevcut DURUMU ONAYLATACAĞIZ. Memur maaşlarında olduğu gibi, DEVLET İSTERSE her meslek çeşidi için ve işçinin her 5 yıllık tecrübesi için asgari bir maaş belirler ve SORUNU ÇÖZER.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.