Simit Sarayı'ndan Kuzey Afrika atağı!

Dünyanın 25 ülkesinde Faaliyet gösteren Simit Sarayı, bulunduğu pazarlara yenilerini ekledi. Kısa süre önce Cezayir’de toplam 50 mağaza için anlaşma sağlayan Simit Sarayı, Tunus ve Fas’ta da toplam 30 mağaza açarak lezzetlerini Kuzey Afrika pazarına yayacak.

GİRİŞ 18.04.2019 15:33 GÜNCELLEME 18.04.2019 15:33 EKONOMİ
Simit Sarayı'ndan Kuzey Afrika atağı!
Simit Sarayı'ndan Kuzey Afrika atağı!

Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu ve SPA Groupe Bourouag Construction CEO’su Réda Bourouag, Cezayir’in yanı sıra Fas ve Tunus’ta Simit Sarayı mağazaları açmak için anlaşma imzaladı. 5 yılda toplam 80 mağaza açılması için yapılan anlaşma, 3 ülkeyi kapsıyor.

 

SPA Groupe Bourouag Construction CEO’su Réda Bourouag; dünyanın birçok ülkesinde Simit Sarayı’nın gördüğü yoğun ilginin yatırım için fırsat olduğuna karar verdiğini, son 5 yıldır büyümenin dikkat çekici olduğunu belirtti. Bourouag, “Dünyanın finans, alışveriş ve kültür merkezleri olarak bilinen şehirlerde en gözde caddelerde Simit Sarayı mağazaları görüyoruz. Bu lezzetleri ve marka konseptini Kuzey Afrika’ya taşımak oldukça heyecan verici” dedi.

Yeni ülkelerdeki yatırımları değerlendiren Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, İngiltere başta olmak üzere dünyanın farklı ülkelerindeki mağazalara olan ilginin, yatırımcılar için fırsat olarak görüldüğünü belirterek, “farklı ülkelerden master franchise ve ortaklık tekliflerinde seçici davranarak karar veriyoruz” dedi.

 

Kavukcu, “2019 yılı başından bu yana hedeflediğimizin ötesinde, hızlı yatırım kararları aldık. Son iki yılda 10 yeni ülkeye; Dubai, Sırbistan, Ürdün, Lübnan, Slovenya, Bahreyn, Irak, Cezayir, Fas ve Tunus pazarlarına girerek zincirimize yeni halkalar ekledik. Bulunduğumuz ülkelerde hızlı büyümenin yanı sıra, yeni pazarlara girmeye devam edeceğiz” dedi.

Kavukcu, halihazırda dünyada, sektörde ilk 10 içinde sayılan Simit Sarayı’nı kısa süre içinde ilk 5 içinde görmeyi planladıklarını ifade etti.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR