Haber 7

Adeta akın ettiler! Tüm zamanların rekoru kırıldı

Antalya'ya 8 Haziran Cumartesi, hava yoluyla 85 bin 205 turist geldi. Bu rakamla kentte tüm zamanların gün rekoru kırıldı.
GİRİŞ 09.06.2019 12:27 EKONOMİ
Metin Boyutu
Adeta akın ettiler! Tüm zamanların rekoru kırıldı

Türkiye'nin en önemli döviz girdisi kaynaklarından turizm sektöründe, dünyanın en çok turist ağırlayan üçüncü kenti konumundaki Antalya, 2019 yılının ilk aylarından bu yana kırdığı rekorlara yenisini ekledi. Geçen yıl 13 milyon 642 bin turistle tüm zamanların en yüksek sayısına ulaşan kentte, bu yıl sonuna kadar toplamda 16 milyon yabancı turist hedefleniyor.

 

 

MAVİ BONCUKLU PAYLAŞIM

Antalya turizmi, 8 Haziran'da yeni bir rekor kırdı. Vali Münir Karaloğlu, sosyal medya hesaplarından yaptığı mavi boncuklu paylaşımda, 8 Haziran Cumartesi günü Antalya'ya hava yoluyla gelen turist sayısının 85 bin 205 kişi olduğunu belirterek, bu rakamın tüm zamanların gün rekoru olduğunu açıkladı.

 

 

Antalya Havalimanı Mülki İdare Amirliği verilerine göre 1 Ocak'tan 8 Haziran'a kadar gelen yabancı turist sayısının 3 milyon 870 bin 211 olduğu kaydedildi. Turist sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18'lik artış yaşandı. 1- 8 Haziran tarihleri arasında ise 1 milyon 570 bin 422 kişi geldi. Haziran ayı rakamı da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 arttı.

Yorumlar

6
 • Abdullah64

  4 ay önce Şikayet Et Gazipaşa Havalimanı da buna dahil edilmeli.
 • Abdullah64

  4 ay önce Şikayet Et Gazipaşa Havalimanı da buna dahil edilmeli
 • Yakub

  4 ay önce Şikayet Et Barekallah deyin. Nazar boncuğu batıl inançtır. Azdıran zenginlikten isyan ettiren fakirlikten Allah'ım cc sana sığınırım denmeli. Ey Antalya münker ile kirlendin. Seni elbet temizleyecekler çıkar elbet.
  Toplam beğeni
 • ugur btn

  4 ay önce Şikayet Et Dikkatimi çeken şey nekadar tatil yapıp parayı rahat kazanıp harcayan varsa,bu kişiler şikayetçi.sonrada tatil dönüşü ekonomik kriz var der felaket tellallığına devam ederler artık.
  Toplam beğeni
 • Türk

  4 ay önce Şikayet Et Gavurlar dahil'mi?
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.