Haber 7

Benzin fiyatlarına indirim

Benzin fiyatlarında beklenen indirim gerçekleşti. Bu gece yarısından itibaren benzinin litre fiyatına 28 kuruş indirim yapılacak. Benzin indiriminin ardından motorine de Cuma ya da Cumartesi gününden geçerli olmak üzere 15-20 kuruş indirim gelmesi bekleniyor.
GİRİŞ 07.08.2019 16:35 EKONOMİ
Metin Boyutu
Benzin fiyatlarına indirim

Brent petrolün fiyatındakü düşüş ve dolardaki gerileme sonrasında akaryakıt ürünlerinde gündeme gelen indirim beklentisi benzinde gerçekleşti. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) edinilen bilgiye göre benzin fiyatlarına 28 kuruş indirim yapıldı. Buna göre İstanbul'da 6,98 liradan 6,70 liraya inecek. Ankara ve İzmir'de ise ortalama 7,05 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,77 lira olacak. 

 

MOTORİNE DE İNDİRİM YOLDA

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, brent petrol fiyatlarındaki düşüş, uluslararası piyasalarda benzinin ton fiyatının düşmesi ve dolar/TL'deki gerileme nedeniyle yapılacak indirimin ardından motorine de Cuma ya da Cumartesi gününden geçerli olmak üzere 15-20 kuruş indirim gerçekleşebilir.

 

Yorumlar

22
 • Utku Canlar

  4 ay önce Şikayet Et Şu ülkede arada sırada güzel şeylerde oluyor.
 • Hikmet Öncü

  4 ay önce Şikayet Et İşte beklediğim haber. İnşallah bu istikrar ile düşmeye devam eder
  Toplam beğeni
 • benzinciler

  4 ay önce Şikayet Et Umudumuz daha iyi bir indirim, ancak litresi pompalarda en fazla 6,00 TL olması yönünde..
  Toplam beğeni
 • vatandas

  4 ay önce Şikayet Et işte böyle güzel haberler bekliyoruz.
  Toplam beğeni
 • Kime deyeyim

  4 ay önce Şikayet Et Reis burdan sesleniyorum. Bu dağıtım firmaları enflasyonla mucadelemize darbe vuruyor. Petrol 60 dolar a düşmüş dolar 5.49 iken nasıl 28 kiruş indirim oluyor. Kim yapıyor bu hesabı. Epdk yı göreve ççağırıyorum. Tüm sektörleri etkileyen bir fiyat olduğu için çok ciddi takip ve müdahele gerekiyor bence. Benzin ve motorin 5 tl civarında olmalı. Kim karar veriyor anlamıyorum. Reis im bu konuyuda faiz gibi çözmeni bekliyoruz. Saygılar.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.