Haber 7

Çalışmaları yürüten Kanadalı şirketten 'Kaz Dağları' açıklaması

Kaz Dağları'nda yapılan altın arama çalışmalarını yürüten Alamos Gold şirketinin CEO'su John McCluskey, tepkilerin sebebinin yanlış bilgilendirme olduğunu söyledi.
GİRİŞ 07.08.2019 13:03 EKONOMİ
Metin Boyutu
Çalışmaları yürüten Kanadalı şirketten 'Kaz Dağları' açıklaması

Kaz Dağları'nda yürütülen altın madeni çalışmalarını üstlenen Kanadalı şirket Alamos Gold'un CEO'su bir röportaj vererek tepkilere yanıt verdi.

 

 

Şirket CEO'su John McCluskey, tepkilerin sebebinin "yanlış bilgilendirme" olduğunu söyledi.

AK Parti'den tüm iddialara net cevap geldi!

Çalışmalara başlamadan önce maden arazisinin yeniden ağaçlandırma bedeli olarak 5 milyon dolar ödediklerini belirten McCluskey, maden çalışmalarında siyanür kullanılmayacağını sadece çıkartma işlemi yapılacağını belirtti ve herhangi bir sızıntının imkan dahilinde olmadığını söyledi.

 

 

Alamos Gold CEO'su ayrıca çalışmalarının Çanakkale'nin su kaynaklarını etkilemeyeceğini belirtti.

MYK sonrası 'Kaz Dağları' ile ilgili çok net açıklama!

"AĞAÇLANDIRMA YAPILACAK"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada kesilen ağaçların yerine başka bir alanda fidan dikildiğini belirterek "Burada yapılacak işlemler bittikten sonra buranın ağaçlandırılması tam olarak gerçekleşecektir. Söz konusu yer Kaz Dağları'na 40 kilometre uzaklıkta" demişti.

"BİLGİLENDİRME BAŞLADI"

Siyanürle aramanın söz konusu olmadığını belirten Çelik, "Oradaki çevre örgütlerinin uygun bir şekilde bilgilendirilmesi gerekiyor. Bir bilgilendirme başladı. Bundan sonra daha yoğun bilgilendirme yapılacaktır. Çevre konusunda hassasiyet gösteren bütün vatandaşlarımızın başımızın üstünde yeri vardır. Bu hassasiyetleri, vatandaşlarımızı kışkırtmaya çalışan birtakım radikal grupların, bunların mensubu bazı kişileri orada görüyoruz. Ortaya koyulan soruların hepsinin cevabı vardır. Sosyal medyada ortaya konulanların gerçeklerle alakası yoktur" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar

14
 • Yasin

  4 ay önce Şikayet Et Acaba İngiliz veya Amerikan şirketi olsaydı bu tepkiler olurmuydu
  Toplam beğeni
 • ismo

  4 ay önce Şikayet Et Altın çıkaran şirket Alman olmayınca bu olaylar çıkarılıyor. Bu olayların arkasında Bergamada olduğu gibi Alman maden şirketleri, fetöcüler ve chp emperyalist uşakları var
  Toplam beğeni
 • Yakup Yılmaz

  4 ay önce Şikayet Et kardeşim bizim firmalarımız çıkaramıyormu bu altını orada zaten sırf türk işçiler çalışacak bu nasıl bir mantıktır lisans iptal edilip türk firmasına verilmesini hükümetimizden istirham ediyoruz
  Toplam beğeni
 • ayhan

  4 ay önce Şikayet Et Bugün Çanakkale'de tüm bilbordlarda Kaz dağları ile ilgili afişler asılı idi.Bu ilan bedellerini,afiş maliyetlerini acaba kim karşılar.Istihbarat bunu neden araştırmaz.Chpliler 10 kuruş gelmeyecek yere 1 kuruş harcamazlar zira.
  Toplam beğeni
 • ALPASLAN

  4 ay önce Şikayet Et Bizim ülke olarak yüzde kaç hissemiz var. Petrolü ve altın madenini çıkaramayacak kadar gerimiyiz. Anlayamıyorum çok maliyetliyse elin gavuru taaa nerelerden gelip bu işi yapıyor, bunlara maliyet çıkmıyormu..
  Toplam beğeni
  • ALPASLAN

   4 ay önce Şikayet Et Bizi bilgilendirirmisiniz Vakıf bey.
   Toplam beğeni
  • BILAL BAS

   4 ay önce Şikayet Et Yaptigin yorumdan anladigim kadariyla konunun hic bir kismina vakif degilsin once arastir sonro bu elestirel sorularina cevap bulamassan buradan yazarsin!
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.