Haber 7

Rusya’dan Google’a uyarı

Rusya’nın devlet medya denetleme kurumu olan Roskomnadzor, Google’dan ülkede devam eden “yasa dışı protestolarla” ilgili reklam yapmayı bırakmasını istedi.
GİRİŞ 12.08.2019 00:45 EKONOMİ
Metin Boyutu
Rusya’dan Google’a uyarı

Rusya’da Eylül ayında gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesi bazı muhalif isimlerin adaylık başvurularının reddedilmesi üzerine geçtiğimiz ay başlayan protesto gösterileri aralıksız sürüyor.

Ülkede devam eden protestoları, “yasa dışı” kabul eden hükumet, sansür yoluyla durumu kontrol altına almaya çalışıyor. Muhalifler, Google’a bağlı video paylaşma ve yayın yapma sitesi YouTube’u kullanarak sansüre karşı mücadele etmeye çalışıyor.

GOOGLEA'A BAŞVURU

Rusya’nın devlet medya denetleme kurumu olan Roskomnadzor, Google’a başvurarak “yasa dışı protestolar” ile ilgili etkinliklerin reklamını yapmayı bırakmasını talep etti. Roskomnadzor’dan yapılan açıklamada, muhaliflerin Google’a YouTube üzerinden paylaşılan videoların daha büyük kitlelere ulaşması için para vererek kendi reklamlarını yayınlattıkları ifade edildi.

'KARŞILIK VERİRİZ'

Google’ın önlem almaması halinde Rusya’nın karşılık verme hakkı olduğu ifade edilirken söz konusu reklamların “Rusya’daki demokratik seçimlerin düşmanca etkisi olduğu ve engellenmesi gerektiği” kaydedildi.

 

 

Yorumlar

6
 • Burhan

  4 ay önce Şikayet Et Google ve türevleri Türkiye için de çok ciddi bir tehdit. Aramalarda önceliği devlet düşmanlarına, yıkıcı söylemlere, yasa dışı eylemcilere verdiği net olarak görülmektedir.
  Toplam beğeni
 • Asım

  4 ay önce Şikayet Et gogıl tamamen gawurluk yapıyor. Aranacak bir şey için baktığımızda Ne kadar alakasız Sapık site warsa onları en başa sıralıyor. Buna kesinlikle dur demeli, mewcut durumda gogula erişimin kapatılması lazım.
  Toplam beğeni
 • Gem

  4 ay önce Şikayet Et Tam diktatörlük Protestoya bile izin yok
  Toplam beğeni
  • Mustafa

   3 ay önce Şikayet Et Burada konu protesto edilmesi değil, bir arama motorunun bir taraf hesabina calismasi.
  • Tevekkel

   4 ay önce Şikayet Et Amerika da yapılan sözde demokratik seçimlerin elektronik ortamda yapılıp, yahudi lobileri kimi işaret ederse o ismin açıklandığı doğrumudur.
 • arif

  4 ay önce Şikayet Et Dünyada kurallara uyan hiçbir şirket yoktur, olamaz zaten, her ferd ve her şirket kendi çıkarına göre hareket eder, gerçek hayatta olan budur, hatta elinden geldiği kadar kuralları es geçmeye çalışır. Amerikan servislerinin hepsi Amerika çıkarına çalışır, arka kapılar ardında her türlü dolabı çevirirler, yeter ki insanlar farketmesin, gerisini hiç umursamazlar.
  Toplam beğeni
 • Sözcü

  4 ay önce Şikayet Et Google bir sistem ve saniyede milyonlarca video yükleniyor ve herkes bunu yükleyebiliyor, özgürce. Bir partiyi sevmiyorum diye sansür uygulayamazsın çünkü bir sen de aynı durumda olursun. Bak siyasetçilere hakaret küfür gırla, menfaat olunca canım cicim. Halk hiçbir zaman sesini duyuracağı mecraların sansürüne susmamalı çünkü herkesin ihtiyacı.
  Toplam beğeni
  • Hezs

   4 ay önce Şikayet Et Yanlış düşünce. Adresini ver seni gömmeye gele cem
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.