Haber 7

Türkiye'den bir ilk daha! Çin'den sonra o ülkeye de satıldı

Tekfen Tarım bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Alanar Meyve, Çin’in ardından Güney Kore’ye kiraz ihraç etti. Bunun Türk meyvecilik tarihinde ilk olduğu belirtildi
GİRİŞ 13.08.2019 14:24 EKONOMİ
Metin Boyutu
Türkiye'den bir ilk daha! Çin'den sonra o ülkeye de satıldı

Çin'e kiraz ihracatının önündeki engellerin kaldırılmasıyla temmuzda ihracatına başlanan Türk kirazının Uzakdoğu'daki ikinci adresi Güney kore oldu. Tekfen Tarım bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Alanar Meyve, Çin’in ardından Güney Kore’ye kiraz ihraç etti.

 

 

TÖRENLE YOLA ÇIKTI

Koreli yetkililer tarafından Alanar Alaşehir tesislerinde incelenen kirazlar, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü metin Öztürk ve bakanlık temsilcilerinin katıldığı törenle Seul’e doğru yola çıktı. Koreli yetkililer tarafından hazırlanan rapor doğrultusunda, Güney Kore’ye sürdürülebilir ihracatın da yolunun açıldığı kaydedildi.

 

 

'LEZZET YILDIZI ALDIK'

Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce, “Yetiştirdiğimiz kirazlar bu yıl, International Taste Institute tarafından, uluslararası lezzet yıldızı ile ödüllendirilmişti. Hemen ardından girilemez denilen Çin pazarına girdik. Şimdi bir ilki daha başararak Türk kirazını tarihte ilk kez Güney Kore pazarına soktuk” dedi.

Yorumlar

1
 • bekir

  4 ay önce Şikayet Et Bİzim pazarlar Çin malıyla dolu, biz Çin'e biraz kiraz ihraç ettik diye bayram edeceğiz neredeyse.
  Toplam beğeni
  • sadi

   4 ay önce Şikayet Et biz dediklerin senin kendi vatandasin, kendi tuccarin, kendi is adamlari.. o zaman almasinlar cinden.. ya da onlar kadar az isci maliyetiyle kendin yap ta kimseden alma.. ona da gelmiyorsun.. ancak sikayet etmeyi biliyorsun.. cuvaldizini kendine batir.. ihracat ihracattir.. azi cogu yok.. her yeni hracatta elbette bir basaridir.. sen begenme!
  • Doğrucu

   4 ay önce Şikayet Et Bence adını beygir olarak değiştir. Faydalı bir işe bile çamur atmadan duramıyorsunuz. Allah sizleri islah etsin.
 • Malazgirt...71

  4 ay önce Şikayet Et Demek ki oluyormuş ; düne kadar tek pazarla yetinmiyorduk; Rusya
  Toplam beğeni
  • uyanış

   4 ay önce Şikayet Et Aynen onlarda bizi pazarımızla vuruyordu Sizden bişey almayız diyorlardı Eli kolu baglı oturacagımıza satın dunyanın dört bir tarafına Allahım bol bol veriyor hamdolsun
   Toplam beğeni
 • sadi

  4 ay önce Şikayet Et millet cok sabirsiz.. yav arkadas bu ihracat rakamlaraini ne zaman gordunuz cumhuriyet tarihinde de ? yok soyle olsun yok boyle olsun diyorsunuz.? akp hukumeti elinden gelen herseyi yapiyor.. hangi hukumet bu kadar cabaladi ? calisti? yapti? hic biri simdi dagilin !!!
  Toplam beğeni
 • Cüneyt Mardin Hatay

  4 ay önce Şikayet Et Teknoloji satmamız lazım Bunun için hayinlerinyok edip yolumuza bakacağız
  Toplam beğeni
 • ahmet

  4 ay önce Şikayet Et gecen sene 10 millyara disaridan bugday aldik herkes vay vay vay diye yaygara koparda , bunu isletip 22 millyara disariya sattigimizi duyuruldugu zaman herkes sus pus oldu
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.