Haber 7

Binlerce çalışanı ilgilendiriyor! Yüzde 27.6 zam

Hükümet ile Türk-İş, önceki gün kamu işçisinin 2019-2020 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirleyen 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi’nde anlaştı. Böylelikle 2 bin TL alan bir kamu işçisi yüzde 27,6 zam almış olacak.
GİRİŞ 14.08.2019 12:17 EKONOMİ
Metin Boyutu
Binlerce çalışanı ilgilendiriyor! Yüzde 27.6 zam

Anlaşmayla brüt maaşı 3 bin 500 liranın altında olan işçiye 150 lira iyileştirme, tüm işçilere ise bu yıl ilk 6 ayı için yüzde 8, ikinci 6 ayı için yüzde 4, 2020’nin ilk ve ikinci 6 ayı için yüzde 3’er ve enflasyon farkı oranında zam yapılacak.


 
150 TL İYİLEŞTİRME ALACAK

Kamu işçileri ocak ayında yüzde 6.69 oranında bir enflasyon farkı zammını da almışlardı. Yani 2018 yılında 2 bin TL maaş alan bir kamu işçisinin maaşı toplu iş görüşmeleri öncesinde 2 bin 134 TL’ye çıkmıştı. Aynı işçi bu maaşı brüt 3 bin 500 TL’nin altında olduğundan 150 TL iyileştirme alacak. İlk 6 aya ilişkin yüzde 8 zam ile maaşı 2 bin 304 TL’ye ikinci 6 ay içinse yüzde 4 zam sonrası maaşı 2 bin 553 TL olacak

 

 

ETİKETLER

Yorumlar

13
 • sami öztürk

  4 ay önce Şikayet Et asgari ücretliler geçimi gün geçtikce zor bunlarıda birileri düşünsün artık
  Toplam beğeni
  • kara

   4 ay önce Şikayet Et Asgari ucretin yukselmesi demek herşeyin pahalanmasi demek.Bunu da unutmayin.
 • Kral

  4 ay önce Şikayet Et bizim patron inşallah bu haberi okumuştur..
  Toplam beğeni
 • Murat

  4 ay önce Şikayet Et İşçilere memurlara % kaç zam yapılıyorsa asgari ücretliye de aynı oranda zam yapılmalı
  Toplam beğeni
  • adem

   4 ay önce Şikayet Et bu oarnlar çok değil ama asgari ücrete yapılan zam daha fazla istersen geçmiş 5 yıla bak . memur 3 katı maaş alıyordu hatta daha fazla şimdi aradaki farka bak
   Toplam beğeni
 • izmitli

  4 ay önce Şikayet Et hangi kamu işçisi 2000 altında alıyomuş
  Toplam beğeni
  • adem

   4 ay önce Şikayet Et muhammet taşerondan kadroya geçenler bu sözleşmede yer almıyor. ayrıca öyle olsa bile onlarda 2000 üstü alıyor. asgari ücretin altında maaş mı var devlette.
   Toplam beğeni
  • Muhammet

   4 ay önce Şikayet Et Taşerondan kadro alan işçilerdir. Asgari ücret alan da varmış demek ki. Her kurum farklı faklı maaş ödüyor. Müdüründen fazla maaş alan işçi bile var. Şaka değil.
   Toplam beğeni
 • oraloğlu

  4 ay önce Şikayet Et nasihat ve bilgilendirme; bir kesim şayet zam alıyorsa,,,, diğer kesimlerinde alması gerekir.yoksa enflasyonda ezilirler. benden söylemesi... bu işin içinde vebal de var , haberiniz olsun. müşahade yakin ehlinden.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.