Haber 7

İncirlik Hava Üssü'nde 150 çalışanın işine son veriliyor

Türk-İş'e bağlı Türk Harb-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Erdal Akalın, ABD'li işverenin İncirlik Hava Üssünde 150, Ankara'da da 10 çalışanın işine son vereceğini bildirdi.
GİRİŞ 02.09.2019 12:13 EKONOMİ
Metin Boyutu
İncirlik Hava Üssü'nde 150 çalışanın işine son veriliyor

Akalın yaptığı açıklamada, İncirlik'teki ABD yönetiminin Vectrus System Corparation Şirketinde tenkisat yapılacağını bildirdiğini belirterek, "Bu çıkışlar İncirlik Hava Üssü'nden 150 kişi ve Ankara'da bulunan O.D.C bölümünden de 10 kişi olmak üzere 160 çalışanımızı kapsıyor. Böylesi bir tenkisata karşıyız" dedi. 

İşçi çıkışlarını doğru ve etik bulmadıklarını söyleyen Akalın, "ABD'li işvereni, daha duyarlı olmaya davet ediyoruz, buna rağmen eğer tenkisat yapılacaksa işverenle aramızda imzalanan toplu iş sözleşmesinin 35'inci maddesi gereğince belirlenen şartlara harfiyen uyulmasını ve kötüye kullanılmamasını talep ediyoruz. Aksi takdirde Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkezi ve bağlı bulunan tüm şubelerimizle gereken en sert tedbirlerin alınacağının bilinmesini isteriz" ifadelerini kullandı. 

 

 

Kaynak : DHA

ETİKETLER

Yorumlar

3
 • Eren

  1 ay önce Şikayet Et Ta Hacı , ben bu haberi Tam olarak anlamadım . Bu İşçiler Nerde Çalışmış ve Kim Neden İşten Çıkarmış ? Yoksa ABD ye Çalışan Türk Vatandaşları mı ? Ya Hacı ben anlamadım Tam olarak ?
 • Esas

  1 ay önce Şikayet Et 15 temmuzda darbeye direnenler mi acaba
  Toplam beğeni
 • Yakub

  1 ay önce Şikayet Et Abd nin incirlikte işi yok. Ülkemde bir tane yabancı asker istemiyoruz özellikle Ingilizler, Israilliler, Abd liler ve Avrupalılar!
  Toplam beğeni
 • Gurbet li

  1 ay önce Şikayet Et Iste incirligin kapatilmasi icin bahane hazir atom bombasi var incirlikte.nerden bilelim bize kullanmayacaklar.
  Toplam beğeni
 • ali hasan

  1 ay önce Şikayet Et müslüman ülkeleri bombalayan incirlikten haram ekmek yiyenler
  Toplam beğeni
  • Forza

   1 ay önce Şikayet Et Haramahelale sen mi karar veriyorsun. Unutma orası natoya bağlı ve Türk askeri de oradan uçuyor. Uzaktan vaaz verme.
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.