Haber 7

Erdoğan imzaladı! 9 bölge için kritik karar

Antalya, Denizli, Muğla, Osmaniye, Van, Rize ve Adana'da 9 ayrı bölge için son dakika haberi geldi. Bu bölgelerin kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
GİRİŞ 11.09.2019 07:06 EKONOMİ
Metin Boyutu
Erdoğan imzaladı! 9 bölge için kritik karar

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, Antalya'nın Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde bulunan Lara Kıyı Bandı Doğal Sit Alanı ile Serik ilçesindeki Zeytintaşı Mağarası Doğal Sit Alanı, koruma statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucu kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edildi.

 

 

Denizli'nin Honaz ilçesi Yukarıdağdere mahallesindeki Saklıgöl Potansiyel Doğal Sit Alanı ile Buldan ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kamara Traverten Sırtı Doğal Sit Alanı'nın da kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Zeytintaşı Mağarası

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Ayder Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Doğal Sit Alanı, Muğla'nın Menteşe ilçesi bulunan Özlüce Doğal Sit Alanı, Van'ın Gevaş ilçesindeki Kuzu Adası Potansiyel Doğal Sit Alanı, Adana'nın Karataş ilçesindeki Tuzla Gölü Doğal Sit Alanı ile Osmaniye'nin Kadirli ve Düziçi ilçeleri sınırları içerisinde bulunan Karatepe Aslantaş Doğal Sit Alanı'nın da kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesine karar verildi.

 

Yorumlar

7
 • nene

  1 hafta önce Şikayet Et kaz dağlarını da ekleyin de chpliler arsaları kapattıklarına pişman olsunlar.
  Toplam beğeni
 • Hüseyin

  1 hafta önce Şikayet Et Bizlerde göstere göstere Bir an önce Özgür Suriye Ordusu’nu silahlandırmalıyız !
  Toplam beğeni
 • desperado

  1 hafta önce Şikayet Et istanbula da ayni özeni bekliyoruz başkanım. çengelköy güzeltepe talan ediliyor şuanda villa imarlı yerlere gökdelen gibi binalar yapılıyor. bogaz mahvediyor. Bu mutahhitlere artık bir dur deyin nolur. uskudar belediyesi keyfine göre imar dağıtıyor.
 • yuh

  1 hafta önce Şikayet Et milli parklar diye bir yer var neyi ilan edionuz
 • fehm

  1 hafta önce Şikayet Et iznik golu talan ediliyor. binlerce yoldir dokunulmamis bakir ve bircok ozel kuş turune ev sahipligi yapan bu golumuz neden hala koruma altina alinmiyor. gerekli tum muracatlari yaptigimiz halde.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.