Haber 7

Gelir İdaresi vergi borcunu açıkladı!

Gelir İdaresi, 47 bin 32 kişi ve kuruluşun 1 milyon liranın üzerinde vergi borcunun bulunduğunu açıkladı. Listedeki ilk 100'ün borcu 44,3 milyar lira.
GİRİŞ 11.09.2019 13:35 EKONOMİ
Metin Boyutu
Gelir İdaresi vergi borcunu açıkladı!

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından, devlete 1 milyon liranın üzerinde vergi borcu bulunan mükellefler açıklandı. Devlete 1 milyon liranın üzerinde vergi borcu bulunan 47 bin 32 kişi ve kuruluşun olduğu belirlendi. 

GİB'in internet sitesinde yer alan duyuruya göre, kurum, 30 Haziran itibarıyla 1 milyon liranın üzerinde vergi borcu olan mükellefler listesini hazırladı.

Devlete toplam 47 bin 32 kişi ve kuruluşun 1 milyon liranın üzerinde vergi borcu bulunuyor. Listenin ilk sırasında Dörtyol Vergi Dairesine kayıtlı 1 milyar 462 milyon 244 bin 129 liralık borçla Nursan Metalurji Endüstrisi AŞ yer aldı.

Nursan Metalurji Endüstrisi AŞ'yi Başkent Vergi Dairesine kayıtlı 1 milyar 360 milyon 989 bin 27 liralık borcuyla Mustafa Akyol, Anadolu Kurumlar Vergi Dairesine kayıtlı 1 milyar 189 milyon 251 bin 820 lirayla Uluslararası Akaryakıt Dağıtım Ltd. Şti, Gökalp Vergi Dairesine kayıtlı 1 milyar 181 milyon 955 bin 159 lirayla Affan Havacılık Akaryakıt Turizm San. ve Tic. AŞ, Kahramankazan Vergi Dairesine kayıtlı 1 milyar 125 milyon 274 bin 592 lirayla Öztürk N-F Gres Madeni Yağ ve Kimya San. Tic. Ltd. Şti. izledi.  

Tarhiyat listesi de açıklandı

Bu arada, GİB 1 Haziran 2018 ile 31 Mayıs 2019 arasında kesinleşen ve toplam miktarları 1 milyon lirayı aşan tarhiyatların listesini de açıkladı.

Toplam 3 bin 733 borçlu mükellefin bulunduğu listede ilk sırayı 2 milyar 627 milyon 448 bin 966 liralık toplam borçla Malazgirt Vergi Dairesine kayıtlı Arhan Subaşı İnş. Mühdanış. Lojistik San. ve Tic. Ltd. Şti. aldı. 

Bu şirketi 420 milyon 733 bin 207 lirayla Beylikdüzü Vergi Dairesine kayıtlı Bina Unlu Mamüller Gıda İnş. Tur. Sağlık Hiz. Temiz San. ve Tic. Ltd. Şti. izledi. 

 

 

ETİKETLER

Yorumlar

6
 • borçlu esnaf

  1 hafta önce Şikayet Et Evet, faizleri silinsin, ana para ödensin. Yapılandırma daki gibi 18ay, 2ayda bir ödeme olsun. Birde 2 ödeme üst üste ödenmese de yapılandırma iptal olmasın. Görün bak devletimizin kasası nasıl parayla doluyor. Allah'ım benim ve de tüm borçlu olan müslümanların,borçlarımızı bir an önce ödeyebilmemizi nasib et. Amin.Bizlere helalinden ve hayırlısından bol kazanç nasib et. Amin
 • Bekir

  1 hafta önce Şikayet Et Nasıl olsa biz çalışanlar vergimizi ödüyoruz. O gariplerinkini affederler nasıl olsa ..... Sonra da haktan hukuktan bahsederler. Yazık bu millete.
  Toplam beğeni
 • ali

  1 hafta önce Şikayet Et hemen vergi barışı çıkartın vergilerini silin. vatandaş öder yazık batmasın firmalar.
  Toplam beğeni
 • ben tek siz hepiniz

  1 hafta önce Şikayet Et adamların 2 milyar tl vergi borcu var ve hala iş yapıyorlar. yazık.
  Toplam beğeni
  • Mustafa

   1 hafta önce Şikayet Et Benim anlamadığım bu adamlar bu kadar borç yapıyor ve aktif 50 bin tl borca haciz uyguluyor hesaplara bloka koyuyor 2 milyon olasıya kadar niye bekliyordunuz kardeşim yazık degilmi devleti zarara ugratıyorlar
   Toplam beğeni
 • Murat

  1 hafta önce Şikayet Et Önemli olan borçlu sıralaması değil, bu borçların tahsil edilebilir olması. Tahsil edilemeyecek vergiyi alacak olarak görmek hesabı şaşırtır...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.