Haber 7

İşte emeklinin Ocak zammı

Eylül enflasyonun açıklanmasıyla emeklinin ocakta alacağı zam oranları da netleşmeye başladı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranının yüzde 6.65 olması bekleniyor.
GİRİŞ 05.10.2019 14:29 EKONOMİ
Metin Boyutu
İşte emeklinin Ocak zammı

Temmuz, ağustos ve eylül enflasyonunun toplamı yüzde 3.21 oldu. Yeni Ekonomi Programı’ndaki enflasyon tahmini orana ilişkin ipucunu veriyor.

Buna göre 2019’da TÜFE yüzde 12 seviyesinde gerçekleşecek. Bu durumda da 2019’un ikinci 6 aylık dönemindeki enflasyon, yani SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı, yüzde 6.65 olacak. Halen en düşük esnaf emeklisi aylığı 1.675 lira.

Bu maaş ocak zammı yüzde 6.65 olursa 1.786 liraya çıkacak. Bağ-Kur tarım emeklisinde 1.249 lira olan en düşük aylık da yüzde 6.65 artışa göre 1.332 lirayı bulacak.

SSK’lılarda en düşük maaş ise 2000’den önce emekli olanlarda 132 TL artarak 1.982 liradan 2 bin 114 liraya, 2000 sonrası emeklilerde 1.181 liradan 1.260 liraya yükselecek.
 

 

 

Yorumlar

8
 • Yakup

  1 ay önce Şikayet Et Allah rızası için EYT mağdur yeti ne bir son verin insanlar mağdur işsiz
 • Hakan

  1 ay önce Şikayet Et 1.181 emekli maaşı mı olur
  Toplam beğeni
 • Neco

  1 ay önce Şikayet Et 2000 yılı sonrası emeklilerin durumu na zaman düzelecek
  Toplam beğeni
 • canturk

  1 ay önce Şikayet Et abd somurdugu petrollerı cok yuksek fıyatlarla satmak ıcın petrol ureten ulkelere ya ambar uyguluyor yada savasa sokarak petrol uretımını durduruyor ambargo uyguluyor satısına yasak koyuyor ve sımdı cok yuksek fıyatla satacak o yuzden pıyasa yukseltmek ıcın petrol uretıcı ulkelere satasıyor yada ambargo uygulayarak satmalarının onune gecıyor
 • canturk

  1 ay önce Şikayet Et abd saddam zamanında berı hem ıraktan hemde surıyeden somurdu somurecegı kadar petrol somurdu ve depoladı olu fıyatına ve sılah karsılıgında sılahları 5 katı fıyatla satmıs oldu karsılıgında petrol almıs oldu ve ve depoladıgı petrollerı cıkartmak ıcın once pıyasayı pahalandırması gerekıyor ırakı karıstırdı sudı petrollerını bombalattı lıbyaya darbe yapmaya calısıyr hafter guclerıyle petrolu somurdu ırana ambargo uyguluyor petrol fıyatları tavan yapacak abd somurdugu petrollerı satabılmek ıcın pıyasayı pahalandırmaya calısıyor petrol ureten tum ulkelere ya ambargo yada savasa sokarak somuruyor ve satacak
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.