Haber 7

Bakan açıkladı: Ülke ekonomisine tam 2 milyar...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, modern sulamayla tarımda sağlanan verim artışlarının, üretim deseninin çeşitlenmesinin, çiftçi gelirlerini doğrudan ve dolaylı olarak artırdığını belirtti.
GİRİŞ 19.10.2019 10:20 EKONOMİ
Metin Boyutu
Bakan açıkladı: Ülke ekonomisine tam 2 milyar...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Şanlıurfa'da bu sene yapılan sulu tarım sayesinde 2019 yılı birim fiyatlarıyla ülke ekonomisine yaklaşık 2 milyar 230 milyon lira katkı sağlandı." ifadesini kullandı.

 

 

Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü yaptığı yatırımlarla modern sulama sistemlerini yaygınlaştırmaya, tarımda su tasarrufu sağlamaya, çiftçilerin kazançlarını artırmaya ve ülke tarımına katkı sunmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Şanlıurfa ve ilçelerinde tamamlanan sulama sezonunda toplam 3 milyon 40 bin 330 dekar tarım arazisi sulandı.

 

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, modern sulamayla tarımda sağlanan verim artışlarının, üretim deseninin çeşitlenmesinin, çiftçi gelirlerini doğrudan ve dolaylı olarak artırdığını belirterek, "Şanlıurfa'da bu sene yapılan sulu tarım sayesinde 2019 yılı birim fiyatlarıyla ülke ekonomisine yaklaşık 2 milyar 230 milyon lira katkı sağlandı." bilgisini paylaştı.

Pakdemirli, GAP kapsamında yer alan Şanlıurfa'nın bereketli topraklarını hayata geçirecekleri projelerle suyla buluşturmaya devam edeceklerine dikkati çekerek, "Tarım arazilerinin suya kavuşmasını, kapalı sistem sulamanın yaygınlaşmasını ve sulamada su tasarrufu sağlanmasını önemsiyoruz. Çalışmalarımızı da bu yönde kararlılıkla sürdüreceğiz." değerlendirmesinde bulundu. 

Yorumlar

2
  • Ziraatçimemet

    1 ay önce Şikayet Et Kenevir ekin toprak temizlenir, tekstil için pamuk ile birlikte karışım yapılıp güzel iplikler ile kaliteli kumaşlar üretilmeli, kenevir uyuşturucu olarak anlatılıyor amerika oyunu olan kenevir yasaklanma ve ekilmeme sebebi, hem endüstriyel bir ürün petrol türevi hammadde den daha iyi hem de toprağı ve havayı temizliyor, oksijen makinası mübarek, tek kötü yanı uyuşturucu olarak ta içilmesi, diken gül misali, Tek kötü yanı bir Faydası 1000 tane.
    Toplam beğeni
  • nunu

    1 ay önce Şikayet Et tarım yapılan arazi azaldı diyor chpliler. birsürü boş arazi varartırın neden azaldığını inceleyin. tarım yapılmayan arazilerde eskiden ne yetiştiriliyordu bakın başka yerde yetiştirin. zeytin kanununa muhalefet edenlere ceza kesin bu kanunu işletin
    Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.