Haber 7

Tablo netleşiyor! 430 liraya varan zam geliyor

Ocakta, emeklilerin maaşları da ek ödemeleri de artacak. Zam tahminine göre, SSK ve Bağ-Kur’luların gelirinde 430 liraya varan artış olacak. Ek ödeme dahil en düşük aylık 1181 liradan 1268 liraya çıkacak. En yüksek aylık da 5 bin 887 liradan 6 bin 316 liraya ulaşacak.
GİRİŞ 02.11.2019 10:45 EKONOMİ
Metin Boyutu
Tablo netleşiyor! 430 liraya varan zam geliyor

Emeklilerin gözü kulağı ocak artışında. Zam oranını enflasyon göstereceği için emekliler, meraklı bekleyiş içerisinde. Ancak enflasyon tahminleri ipuçlarını veriyor. Ocakta 2019’un ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında zam alacak SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş artışı, Merkez Bankası’nın ekim ayı beklenti anketindeki Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) tahminine göre yüzde 7.3 olacak. 
 
NASIL DEĞİŞECEK? 
 
Ocakta ayrıca ek ödeme tutarları da yükselecek. Maaşın yüzde 4’ü-5’i oranında olan ek ödeme, yeni aylıktan hesaplanacağı için artacak. Yüzde 5 ek ödemeden yararlanma sınırının da 1298 liradan 1379 liraya yükselmesi bekleniyor. Ocak artışıyla SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin ek ödeme dahil gelirinde 429 liraya varan artış yaşanacak. Ek ödeme dahil en düşük aylık 1181 liradan 1268 liraya çıkacak. En yüksek aylık da 5 bin 887 liradan 6 bin 316 liraya ulaşacak. 

 

 

Yorumlar

19
 • Halk

  2 hafta önce Şikayet Et Sigorta primlerini ödeyemenlere yeni tebligat gönderiliyor, bir ay içinde ödemezseniz hukuki işlem yapılacak yazıyor. parayı evdemi yapıcaz, olsa zaten öderdik.bize chp ye oy attırcak bunlar.
 • Cengiz

  2 hafta önce Şikayet Et Adalet onemli hak onemli taseron da calisan akadaslara 500 tl syyanen net zam yapilmali
  Toplam beğeni
 • mustafa

  2 hafta önce Şikayet Et Abartmayın yapılması düşünülen zam oranı yüzde altı yada yedi.
  Toplam beğeni
 • Emekli

  2 hafta önce Şikayet Et 19 senedir İntibak bekleyen emeklilerin çoğu rahmetli olmuştur. Bir adaletsizlik varsa, düzeltmek hükümetlere düşmez mi ben çözemedim.
  Toplam beğeni
 • üsküdarli

  2 hafta önce Şikayet Et yuksek pirim yatiran yuksek az prim yatiran az zam tamam bu mantikli fakat 2000 ö ncesi 2000sonrasi ve 2008 sonrasi emekli olanlar ayni sart pirim olanlar esitlenmeli bu ne sacmalik farkli farkli
  Toplam beğeni
  • Ssk emekli

   2 hafta önce Şikayet Et Sgk ismi altında 3 farklı pirim sisteminden kaynaklı bu netice çıkıyor. Mesele eşit pirime eşit ödeme !!!!!!!!
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.