Baykar'dan koronavirüs hamlesi! 250 sipariş verildi

Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, “Yerli medikal solunum cihazı üretimini destekliyoruz” dedi.

GİRİŞ 22.03.2020 15:23 GÜNCELLEME 22.03.2020 15:24 EKONOMİ
Baykar'dan koronavirüs hamlesi! 250 sipariş verildi
Baykar'dan koronavirüs hamlesi! 250 sipariş verildi

Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımla, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsle mücadelede hastaların tedavisinde kullanılacak doğru ve teknolojik cihazların önemine vurgu yaptı.

 

“Tüm dünya medikal ventilatör üretimlerinin peşine düştü”

Korona virüs salgını ile mücadelede kişisel tedbirlerin alınarak, sosyal mesafenin korunması gerektiğini ve zorunlu haller dışında evden çıkılmamasını dile getiren Bayraktar, “Bu mücadelenin diğer ayağı, sağlık emekçilerimize, hastaların tedavisi için doğru teknolojik cihazları sağlamaktan geçiyor. Şu anda tüm dünya ülkeleri solunum cihazı eksikliğini gidermek için gelişmiş bir cihaz olan medikal ventilatör üretimlerinin peşine düştü” ifadelerini kullandı.

 

 “Hızlı üretim için destek olmaya ve 250 cihaz siparişi vermeye karar verdik”

Türkiye’de geliştirilen yerli yoğun bakım ventilatörlerinin hızlı üretimi için 250 cihaz siparişi vereceklerini belirten Selçuk Bayraktar, “Son dönemde Türkiye’de uygulanan Ar-Ge politikaları ve destekleri sayesinde ortaya çıkan teknoloji girişimi firması BİOSYS’in geliştirdiği yerli yoğun bakım ventilatörleri pilot düzeyde üretildi ve ülkemizde başarıyla kullanılıyor. Baykar olarak, BİOSYS firmasına hızlı üretim için destek olmaya ve 250 cihaz siparişi vermeye karar verdik. Bu cihazları, gerekmesi halinde Türkiye’de kullanılmak ya da ihtiyaç sahibi dost ve kardeş ülkelere gönderilmek üzere devletimizin ilgili kurumlarına hediye edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yerli ve milli üretimin önemine dikkat çeken Bayraktar, “Ülkelerin kendi yerli ve milli teknolojilerini geliştirmesinin ne kadar önemli olduğunun ortaya çıktığı bu dönemde, milli teknoloji hamlesi ruhunu kavramış tüm teknofest paydaşlarımızı ve diğer katkı vermek isteyenleri, imkanları dahilinde bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum. Hep birlikte başaracağız” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 98 TÜMÜ
 • misafir 6 saat önce Şikayet Et
  bu adam gibi bir damat daha lazım bu memlekete
  Cevapla
 • Kaan 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu vatanın senin gibi adamlara ihtiyacı var.
  Cevapla
 • safa 1 hafta önce Şikayet Et
  bende yardımda bulunmak istiyorum ne yapabilirim
  Cevapla
 • ABC 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah devletimize güç kuvvet versin, birlikte her zorluğu aşacağız inş
  Cevapla
 • Davut Demirkaya 1 hafta önce Şikayet Et
  İnşallah kardeşim inşallah birlik beraberlik halinde bunu üstesinden geliriz
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR