Koronavirüs akıllı telefonları vurdu! Yüzde 38 değer kaybetti

Akıllı telefon pazarı, koronavirüs nedeniyle yüzde 38 değer kaybetti. Uzmanlar, satışların artması için büyük indirimler yapılması gerektiğini söylüyor.

GİRİŞ 23.03.2020 13:35 GÜNCELLEME 23.03.2020 14:19 EKONOMİ
Koronavirüs akıllı telefonları vurdu! Yüzde 38 değer kaybetti
Koronavirüs akıllı telefonları vurdu! Yüzde 38 değer kaybetti

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle birçok şehirde, günlük yaşam neredeyse durma noktasına geldi.

 

 

Birçok teknoloji şirketi salgın nedeniyle zor günler geçirirken, akıllı telefon pazarı da koronadan nasibini aldı.

Strategy Analytics araştırma şirketi, koronavirüsün akıllı telefon pazarını ne derece etkilediğini gözler önüne seren yeni bir rapor yayınladı.

 

 

AKILLI TELEFON PAZARI, TARİHTEKİ EN SERT DÜŞÜŞÜ YAŞADI

Strategy Analytics Müdürü Neil Mawston, akıllı telefon pazarının geçtiğimiz şubat ayında en sert düşüşü yaşadığını açıkladı. Mawston, özellikle Çin’de ve Asya genelinde akıllı telefon arzının ve talebinin oldukça düştüğünü, dünyanın geri kalanında ise yavaşladığını belirtti.

Strategy Analytics Direktörü Linda Sui, akıllı telefon pazarının Şubat 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 38'lik düşüş yaşadığını ve Şubat 2019'daki 99.2 milyonluk satışın Şubat 2020’de 61.8 milyona gerilediğini açıkladı.

'SATIŞLARIN ARTMASI İÇİN İNDİRİM ŞART''

Strategy Analytics şirketi, mart ayında da telefon pazarının küçüleceğini ve satışları artırmak için şirketlerin dev indirimler uygulaması gerektiğini açıkladı.

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • tek parmak 5 gün önce Şikayet Et
    cok insan ise gidemiyor yada para sorunu var bu sadece biz de degil kimse gidip de bir markayi zengin etmek icin calismak sanirsam hangisi ucuz ise onu alir ben øyle yapiyorum bir markaya dunyanin parasini asla vermek zaten yeni diye hep ayni seyi sunuyorlar kalitesiz pil cam ve iki yada uc yil sonra bozulsun diye ayarliyorlar kisaca cin mali al daha ucuz ve daha iyi zaten hepsi ayni
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR