Haber 7

Başbakan'dan 'İmar Barışı' açıklaması

İstanbul Sultanbeyli'de vatandaşlara seslenen Başbakan Binali Yıldırım, İmar Barışı kapsamında bugüne 2 milyon müracaat olduğunu söyledi.
GİRİŞ 14.06.2018 14:58 EMLAK
Metin Boyutu
Başbakan'dan 'İmar Barışı' açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, bugün Sultanbeyli Kent Meydanı'nda toplanan binlerce kişiye seslendi. Sultanbeyli'nin en önemli sorununun tapu olduğunu söyleyen Başbakan Yıldırım, "Sultanbeyli'ye özel kanun çıkardık. Başka yerde bunu hiç yapmadık. Burada benim de yerim var. Yasayı çıkardık tapularınız çıkacak. 13 milyon vatandaşımız ilgilendiren imar sorununu çözecek imar barışını da yürürlüğe koyduk. Bugüne kadar 2 milyonun üzerinde müracaat oldu . İster köyde ister kasabada nerede olursa olsun sorunlar bir bir çözülecek. Vatandaşla devlet kavgalı olmaktan çıkacak. Çekmeköy metrosunu Ağustos'ta açacağız. Sancaktepe-Sultanbeyli metrosunu da inşallah açacağız" dedi. 

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin Osmangazi Köprüsü'nü pahalı diye eleştirmesine tepki gösteren Başbakan Binali Yıldırım, "Muharrem İnce eskiden Körfez'i dolana dolana geçiyordu. Başı dönüyordu. Şimdi bizim yaptıklarımıza karşı çıkıyor. Köprü pahalı diyor. En pahalı hizmet olmayan hizmettir. Köprü olmasa ne yapacaktı. İzmit'i, Gölcük'ü dolaşıp üç saatte Yalova'ya gidecektin. Şimdi 40 dakikada Yalova'dan Sultanbeyli'ye geliyorsun. AK Parti'nin köprüyü kullanırken ses yok, siyaset yaparken, 'pahalı niye yaptınız niye ettiniz' olur mu böyle bir şey" diye konuştu. 

 

Yorumlar

1
  • cüzzam niyazi

    8 ay önce Şikayet Et müracaat çok ama ödeme zamanı gelince . bakalım kaç kişi kalacak.. cüzi bi meblağ dediniz.. ama rakamlar çok çıkıyor.. hiç de cüzi değil..
    Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.