Haber 7

Yeri belli oldu! İstanbul'a kuruluyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında "Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı" Kemerburgaz'a kuruluyor.
GİRİŞ 06.07.2018 10:19 EMLAK
Metin Boyutu
Yeri belli oldu! İstanbul'a kuruluyor

İlk etabı eylülde hizmete açılacak ve Alibeyköy Baraj Gölü'nün kuzeyinde bulunan orman, 5 milyon 283 bin 429 metrekare alan üzerinde yer alacak.

Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı Projesi'nde, kır lokantaları, kır kahveleri, uçurtma atölyeleri, büfe, ibadethane, seyir kulesi, fauna tanıtım alanı, hayvan barınakları, bisiklet kioskları, büfe, satış birimleri ve idari binalar bulunacak.

 

Ekolojik ve coğrafi veriler de dikkate alınarak, mevcut orman dokusu korunarak ve mevcut flora ile faunaya uyum sağlayan bir tasarım anlayışı ile düzenlenen orman için 8 bin 167 ağaç, 420 bin çalı ve 160 bin yer örtücü dikimi gerçekleştirildi.

Yorumlar

3
 • Alperen

  7 ay önce Şikayet Et İstanbul un sultanbeyli ilçesine ne de bir şeyler yapsak mesela gölet parkı gibi 3 tane daha yapsak diğer ilçelere geldimi hizmet var sultanbeyli yok
 • lazis34

  7 ay önce Şikayet Et istanbulun her yeri imara acilmasin boylelikke nufus artisi az olur bu guzel istanbulun yesilini koruyalmm
  Toplam beğeni
 • Ahmet.k

  7 ay önce Şikayet Et Zaten orası ormanlık arazi.Yeni ormanlık alanlar açılması gerekiyor.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.