Haber 7

Üç kamu bankasından 'imar barışı' açıklaması

İmar Barışı'na başvurulara ilişkin üç kamu bankası ortak açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank hafta sonu daİmar Barışı ödemelerini alacak.
GİRİŞ 28.12.2018 15:26 EMLAK
Metin Boyutu
Üç kamu bankasından 'imar barışı' açıklaması

Konuya ilişkin üç banka adına yapılan açıklamada şöyle denildi:

 

"İmar Barışı’ndan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız için yapı kayıt belgesi bedellerinin en son yatırılabileceği tarih 31.12.2018’dir. Vatandaşlarımızın 31.12.2018 Pazartesi günü ödemelerle ilgili yoğunluk yaşamamaları için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank  29 Aralık Cumartesi ve 30 Aralık Pazar günleri 10.00-16.30 saatleri arasında 81 ilde yeterli sayıda şube ile İmar Barışı ödemelerini almaya devam edeceklerdir."

Açıklamanın devamında, açık olacak şubelere ilişkin bilgilerin ilgili bankaların internet sitelerinden öğrenilebileceği kaydedildi.

Yorumlar

2
  • Tuncay

    5 ay önce Şikayet Et Süre uzatılmali, imar barışına özel kredi verilmesi için gerekli tüm adımların atılması gerektiğini bilen memurlara bürokratlara ihtiyaç var. En önemli şey de 0,45 faiz oranları ile birlikte bu iş kolaylaştıran bankalar, Devlet bankaları yardımcı olmalı.
    Toplam beğeni
  • belde

    5 ay önce Şikayet Et uygulamadan daha 6 milyondan fazla yapı stoğunun da faydalanması için bir 3-6 ay arası uzatılsa iyi olur. hem böylece kayda girmeyen birçok yapı bundan yararlanır. hazineye de faydası olur
    Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.