Haber 7

Metruk binanın yeni halini gören gözlerine inanamıyor!

Şehzadeler Belediyesi’nin Erler Caddesi üzerinde 1 milyon 80 bin lira bedelle kamulaştırarak, restorasyon çalışması yaptığı tarihi Manisa evinde çalışmalar sona erdi.
GİRİŞ 10.02.2019 10:29 EMLAK
Metin Boyutu
Metruk binanın yeni halini gören gözlerine inanamıyor!

Metruk halde alınan bina yeni görünümüyle bulunduğu bölgeye ayrı bir güzellik kattı. Çocuk Kültür Sanat Merkezi olarak Şehzadeler’e hizmet edecek olan tarihi Manisa evinin açılışının önümüzdeki günlerde yapılacağı öğrenildi. 

 

 

Şehzadeler Belediyesi tarafından 1 milyon 80 bin lira bedelle kamulaştırılan, tarihi Manisa evinde yapılan restorasyon çalışmaları tamamlandı. Metruk haldeki binanın yeniden hayata kazandırılması için çok titiz bir çalışma yapıldığını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Şehzadeler Belediyesi olarak ilçemizdeki tarihi yapıları gün yüzüne çıkarmaya devam ediyoruz. 

 

 

Bu bağlamda Erler Caddesinde metruk halde bulunan tarihi Manisa evini 1 milyon 80 bin lira bedelle kamulaştırarak hızlı bir şekilde restorasyon projelerini hazırladık. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulundan gerekli izinlerin alınmasının ardından restorasyon ihalesini yaptık ve hızlı bir şekilde çalışmaları başlattık. Binanın çok uzun yıllar boyunca kullanılmaması ve metruk halde olması nedeni ile civar mahallelerdeki vatandaşlarımız için hem hijyen açısından hemde asayiş açısından büyük bir risk oluşturuyordu. 

Bazı esnaflarımızın dükkanları bu bina nedeni ile sürekli olarak hayvan ve haşerelerle doluyordu. Restorasyon projelerinin onaylanmasının ardından hızlıca çalışmalara başladık. İlk etapta tarihi binanın içerisinde yaptığımız çalışma ile 20 kamyona yakın moloz ve pisliği bu alandan tahliye ettik. Sonra projeyi aslına uygun olarak yeniden yaparak, binayı aslına uygun bir şekilde yeniden ortaya çıkardık. 

Yapılan titiz çalışma sonucunda tarihi Manisa evinde yapılan çalışmalar geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Ekiplerimiz çevre düzenleme çalışmalarını yürütüyorlar. Çevre düzenleme çalışmalarının ardından bu güzel binanın açılışını gerçekleştireceğiz. Mertuk ve harabe durumda olan tarihi Manisa evi yeni görünümü ile Manisalı hemşehrilerimize güzel bir Çocuk Kültür Sanat Merkezi olarak hizmet verecek” dedi. 

Yorumlar

5
 • Misafir

  6 ay önce Şikayet Et Eski hali daha güzel duruyor.
  Toplam beğeni
 • tayfun

  6 ay önce Şikayet Et yesillik olmamasi cok ciplak birakmis ve sanki eski tugla seklinde disi restore edilse daha dogal ve guzel olurmus
  Toplam beğeni
 • yavuz

  6 ay önce Şikayet Et Helal olsun bee.. iste budur..
  Toplam beğeni
  • Neoturk

   6 ay önce Şikayet Et Betonun icindemi dünyaya geldin le.
 • Bu mudur şimdi

  6 ay önce Şikayet Et Berbat olmuş
  Toplam beğeni
  • çok bile

   6 ay önce Şikayet Et Sana metruk bina çok bile
 • hasbi

  6 ay önce Şikayet Et çöp konteynırı güzelliği gölgelemiş, gerisi 10 numara
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.