Haber 7

İstanbulluların beklediği hat bu gece test edilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan bu gece Marmaray Projesi'ni de içine alan Gebze-Halkalı arasındaki demir yolu hattındaki test sürüşüne katılacak. Gelecek ay hizmete açılması planlanan hattın devreye alınmasıyla Ankara'dan kalkan Yüksek Hızlı Tren, Gebze ve Pendik üzerinden Maltepe, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı'ya ulaşacak
GİRİŞ 20.02.2019 10:45 EMLAK
Metin Boyutu
İstanbulluların beklediği hat bu gece test edilecek

Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünce çalışmaları yürütülen Gebze-Halkalı arasındaki 76,6 kilometrelik demir yolu hattında 13,6 kilometrelik Marmaray'ın açılışının ardından geriye kalan 63 kilometrelik bölümün hizmete girmesi için çalışmalar sürüyor.

 

63 KM UZUNLUĞUNDA

Bakan Turhan, bu kapsamda Asya yakasındaki Ayrılık Çeşmesi'nden Gebze'ye 43,8 kilometre, Avrupa yakasından da Kazlıçeşme'den Halkalı'ya 19,2 kilometre olmak üzere toplam 63 kilometre uzunluğundaki demir yolu hattında bu gece test sürüşüne katılacak.

GEBZE'DEN HALKALI'YA

Gelecek ay hizmete açılması planlanan hattın devreye alınmasıyla Ankara'dan kalkan Yüksek Hızlı Tren Gebze ve Pendik üzerinden Maltepe, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı'ya ulaşacak.

 

 

Yorumlar

2
 • KAFKAS

  6 ay önce Şikayet Et Açıl artık
 • reis

  6 ay önce Şikayet Et Vay babo vay hizmet böyle olur.Böyle giderse almanya YI GEÇERİZ.
  Toplam beğeni
 • ibrahim Bozkaya

  6 ay önce Şikayet Et ALLAH (CC) yapanlardan da yaptıranlardan da razı olsun.Hizmete bakar mısın?
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.