Haber 7

MÜSİAD’dan Mehmetçik için cami

MÜSİAD, Diyarbakır Silvan Jandarma Komando Alay Komutanlığı’nda Mehmetçiğin kullanımı için cami inşa etti. Cami haftaya açılacak.
GİRİŞ 08.06.2019 16:34 EMLAK
Metin Boyutu
MÜSİAD’dan Mehmetçik için cami

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Diyarbakır Silvan Jandarma Komando Alay Komutanlığı’nda Mehmetçiğin kullanımı için cami inşa etti. MÜSİAD açıklamasına göre, MÜSİAD, Türkiye’nin kalkınması, bölgesinde huzurun sağlanması ve toplumsal barışın hakim kılınması adına yurt içi ve yurt dışında birçok yardım kampanyası ve sosyal sorumluluk çalışmalarına imza atmaya devam ediyor.

 

HAFTAYA İBADETE AÇILACAK

Başta Diyarbakır, Bingöl, Şırnak ve Mardin olmak üzere, Türkiye’nin yakın döneminde terör örgütü PKK’nın eylemlerine sıkça maruz kalan bölgelerde, terör örgütünün haince davranışlarıyla zedelenen kardeşlik hukukunun yeniden tahkim edilmesi adına birçok projeye imza atan MÜSİAD, son olarak Kopuzlar Vakfı iş birliğinde, ülkedeki barışın ve huzurun güvencesi Mehmetçikler için askeri kışla içerisinde cami açılışı gerçekleştiriyor. Bu bağlamda, Diyarbakır Silvan Jandarma Komando Alay Komutanlığı’nda Komando Camii inşa edildi. Selçuklu klasik yapı mimarisi ve Türklerin kullandığı sekizgen taş yapı formatında dizayn edilen caminin açılışı 12 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

 

Yorumlar

8
 • Mustafa

  5 ay önce Şikayet Et Elhamdülillah ne güzel bu günleride gördük. İnşallah dahada iyi günler görürüz. İnşallah nice müslüman mümin nesiller yetiştiririz bu topraklarda.
  Toplam beğeni
 • HamidiyeSüvarisi

  5 ay önce Şikayet Et Allah cc. yaptıranlardan ve emeği geçenlerden razı olsun.
  Toplam beğeni
 • kizilelma

  5 ay önce Şikayet Et Allah razi olsn keske her karakolumuzda olsa.
  Toplam beğeni
 • chpkk

  5 ay önce Şikayet Et helal olsun
  Toplam beğeni
 • TUŞPALI

  5 ay önce Şikayet Et Hayırlı olsun ama birazda tasarıma önem verelim...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.