Haber 7

'İmar Barışı' uyanıklarına kötü haber! Bu sabah başladı

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesindeki Fırtına Vadisi'nde, dere yatağına inşa edilen 21 kaçak yapının yıkımı başladı.
GİRİŞ 11.06.2019 10:35 EMLAK
Metin Boyutu
'İmar Barışı' uyanıklarına kötü haber! Bu sabah başladı

Doğu Karadeniz'de, 'İmar Barışı' ile 31 Aralık 2017'den önceki yapılara af getirileceği belirtilen düzenleme sonrasında inşa edilen kaçak yapıların yıkımı devam ediyor.

 

 

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından korunması gereken 200 ekolojik saha arasında gösterilen, yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Fırtına Vadisi'nde, dere yatağına otel, pansiyon ve restoran inşa edilmeye başlandığı ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine harekete geçen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kaçak yapılarla ilgili yasal işlem başlattı. Fırtına Vadisi'nde tespit edilen 21 kaçak yapı için yıkım kararı alındı.

Kaçak yapıların yıkımı için ekipler, 15 gün önce polis, jandarma ve iş makineleriyle vadiye geldi. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı vadide kaçak yapı sahipleriyle görevliler arasında tartışmalar yaşandı. Tebligatların kaçak yapı sahiplerine ulaşmadığı gerekçesiyle ara verilen yıkımlar için ekipler, bu sabah yeniden vadiye geldi. Yıkım ekipleri, iş makineleri ile kaçak yapıların yıkımına başladı. Vadide geniş güvenlik önlemleri alındı. 

 

 

Yorumlar

7
 • Vatandaş

  5 ay önce Şikayet Et Yıkmak yetmez, nitelikli dolandırıcılıktan da içeri atılmaları gerekir. Adalet hak ile uygulanmadıkça bu memlekette kimse yargıdan ve emniyetten korkup çekinmez.
  Toplam beğeni
 • ali

  5 ay önce Şikayet Et imar barislari yuzunden koskocaman ulkeyi gece konduya cevirdiler. Yaziklar olsun...
 • Selçuklu

  5 ay önce Şikayet Et Rizeliyim.. Ne olur doğaya zarar veren, görüntü kirliliği yapan vs vs her yapıyı yıkın!!.. İmar barışı var siye daha oncekileri se affetmeyin!!.. Güzelim memleketimizi ya hes ile ya da ticari isletmeler ile mahvettiler!!..
  Toplam beğeni
 • Fehmi

  5 ay önce Şikayet Et Nevsehirde yikildi rizeliler hemsehrimiz tölerans tanir diye beklemesinler reis adaletten sasmayacaktir ins.
  Toplam beğeni
 • ahmet ak

  5 ay önce Şikayet Et Kesinlikle bu uyanıkların doğal güzelliklerimizi kişisel çıkarları uğruna mahvetmelerine izin veremeyiz.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.