Haber 7

'İmar barışı' ile ilgili son dakika açıklaması! Bakan duyurdu...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum "İmar barışında 15 Haziran'da sürenin doluyor, süre uzatımı söz konusu değil" dedi.
GİRİŞ 13.06.2019 11:36 EMLAK
Metin Boyutu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

Bakan Kurum'un açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde;

İmar Barışında ödeme süresi 30 Haziran'da tamamlanıyor. Vatandaşlarımızın o güne kadar başvurularını tamamlaması gerekiyor. Kaçak yapılara izin vermeyeceğiz,. İmar Barışı'nda yatırılan bedel 19 milyar 300 milyon lira. Bunun ikinci aşamaları var. Kat mülkiyetine geçecekler. Sürede uzatma olmayacak. Vatandaşımızın bu süreçten faydalanması gerekiyor. Vatandaşımız 30 Haziran'a kadar başvuru yapsın

En son Rize Fırtına vadisinde 21 adet kaçak bina tespiti yapıldı ve yıkımı gerçekleştiriliyor. Değişik illerde 2 binin üzerinde kaçak yapı tespit ettik. Tebligatları yapılıyor. 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılmış yapılara ilişkin kararlı duruşumuzu tüm illerimizde sergileyeceğiz. 

Yorumlar

12
 • Çavuş

  4 gün önce Şikayet Et Sayın bakan 20 ay taksit yapılsa olmazmı.
 • NİYAZİ KARACA

  4 gün önce Şikayet Et Yıllar önce resmi planlı evime gelen görevli ile tartıştığım için oturma ruhsatı alamadım. İmar Barışından yararlanmak için başvuru yapıp Yapı Kullanma İzin Belgesini de aldım. Ancak benden 30 yıl önce bitişik nizamda yapılmış eve 30 cm tecavüzde bulunduğum gerekçesi ile aldığım belge bir işe yaramadı. Komşunun bana tecavüz miktarını satış yapmasıyla sorun çözülecek ama adam günahını bile satmaz. Benim durumumda onbinlerce kişi var. Yasaya bu tür küçük sorunları da çözecek madde eklenmeliydi.
 • Vatandaş

  4 gün önce Şikayet Et demek ki kesin uzayacak
 • Ahmet

  4 gün önce Şikayet Et Yurt dışında olanlar için sürenin 3 ay daha uzatılmasını diliyorum
 • yarbay

  4 gün önce Şikayet Et dağ taş ev oldu. yazık
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.