Haber 7

Ev sahileri ve kiracılar dikkat! 3 yıl sınırı geldi

Ev sahipleri, herhangi bir ihtiyaçtan dolayı (ev yenilenmesi, kentsel dönüşüm gibi) kiracısını evden çıkardığında 3 yıl boyunca başka bir kiracıya evi kiralayamayacak.
GİRİŞ 27.06.2019 10:02 EMLAK
Metin Boyutu

Borçlar Kanunu'na eklenen yeni bir maddeyle "Kiraya veren, gereksinim amacıyla kiralananın boşaltılmasını sağladığında, haklı sebep olmaksızın, kiralananı üç yıl geçmedikçe eski kiracısından başkasına kiralayamaz" denildi.

 

 

Yeni maddede şu ifadeler yer aldı:

"Eski kiracının, yeniden inşa ve imarı gerçekleştirilen taşınmazları, yeni durumu ve yeni kira bedeli ile kiralama konusunda öncelik hakkı vardır.

 

 

"3 YIL KİRALANAMAZ"

Bu hakkın, kiraya verenin yapacağı yazılı bildirimi izleyen bir ay içinde kullanılması gerekir. Bu öncelik hakkı sona erdirilmedikçe, taşınmaz üç yıl geçmeden başkasına kiralanamaz."

Yorumlar

21
 • FutureTURKEY

  4 ay önce Şikayet Et güzel bir çalışma olmuş böylece yok şundan yok bundan diye asparagas olayla kiracının canını yakamayacak ev sahibi. kiracısından şikayeti varsa gidecek karşılıklı anlaşarak çıkarak yok kiracı laf dinlemezse yasalar ne güne duruyor.. Helal olsun çok güzel düşünmüşler..
  Toplam beğeni
 • MİSAFİR

  4 ay önce Şikayet Et saçma sapan bi kanun daha. beylikdüzünde iskan başvurusu bile yapmadan daire satıyorlar. olan daireyi alan saf vatandaşa oluyor. mütaahitleri korumayın arkadaş. hiç mi yaptırım kanunu çıkmaz bunlara! sürekli daireyi alan vatandaşa yönelik kanunlar.
 • hakkani

  4 ay önce Şikayet Et tam bir saçmalık gibi görünüyor
 • misafir

  4 ay önce Şikayet Et saçma sapan kanunlar yapmaya devam edin bu ne ya hiç mi hukuktan anlamıyorsunuz bir yıl bile fazla
 • Lazogluu69

  4 ay önce Şikayet Et Süre uzun olmuş
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.