Haber 7

Sadece 3 gün kaldı! O süre 5 saat kısalıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul ile İzmir arasında 8,5 saat süren ulaşımı, 3,5 saate düşürecek İstanbul-İzmir Otoyolu'nun 192 kilometrelik kesimi 4 Ağustos'ta hizmete sunulacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Bu yol kullanıcılarına önemli ekonomik katkı sağlayacak, zaman ve akaryakıt tasarrufu sağlayacak" dedi.
GİRİŞ 01.08.2019 09:48 EMLAK
Metin Boyutu
Sadece 3 gün kaldı! O süre 5 saat kısalıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul ile İzmir arasında 8,5 saat süren ulaşımı, 3,5 saate düşürecek İstanbul-İzmir Otoyolu'nun 192 kilometrelik kesimi 4 Ağustos'ta hizmete sunulacak.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Bu yol kullanıcılarına önemli ekonomik katkı sağlayacak, zaman ve akaryakıt tasarrufu sağlayacak" dedi.
 
ÇALIŞMALAR 2011 YILINDA BAŞLAMIŞTI
 
9 saatlik İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate düşürecek otoyolun maliyeti ise, kamulaştırma bedelleriyle birlikte 10 milyar doları buldu.
 
Otoyolun çalışmaları 2011 yılında başlatılmıştı. 2020 yılında bitmesi beklenen yol 1 yıl erken tamamlandı. Proje Cumhuriyet tarihinin en önemli projeleri arasında yer alıyor.
 
YOL TOPLAMDA 404 KİLOMETRE
 
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul-İzmir arasındaki toplam uzunluğunun 404 kilometre olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Bunun 20 kilometresi bu proje kapsamı dışında, Bursa çevre yolu kapsamında yapılmıştı. İstanbul-İzmir arasındaki yaklaşık 515 kilometrelik mevcut devlet yolunu 404 kilometreye düşürecek olan bir otoyol projesi olacak. Mevcut yol, iktidarımızın bölünmüş yol çalışması programının ilk yıllarında, 2000'li yılların başında tamamlanarak hizmete alınmış olan bir projeydi. Ülkemizin gelişmesi, büyümesi ve buna bağlı olarak yollarımızdaki artan trafik hacminin daha güvenli, daha konforlu ve daha ekonomik bir şekilde (aktarılacağı) yüksek standartlı bir yol yapmak amacıyla bu projeyi hayata geçiriyoruz."

Yorumlar

23
 • Cenk

  4 ay önce Şikayet Et Kaç dolar olacak acaba geçiş ücreti
 • Türkoğlu

  4 ay önce Şikayet Et Bence reis 10 tane otoban yapacağına 1-2 heykel yapsaydı daha çok övgü ve oy alırdı ege'den.Onlara yapılan hizmet boşa.Belediye başkanları yapsın hizmeti
  Toplam beğeni
  • Sami

   4 ay önce Şikayet Et Harika bir fikir.
   Toplam beğeni
 • Erzurum

  4 ay önce Şikayet Et Yav çıldıracam adam yol yapıyor 5 saat yaşamdan kazanıyor adam uçağa binmeye deymez yol kaç lira diyor olsun olsun 300 tl uçağa binsen gitsen 300 uçak 150 200de taksi parası 500eder yine kazançlısın ama bize değmez
  Toplam beğeni
 • mustafa..

  4 ay önce Şikayet Et ücret olmalı mutlaka ama vatandaş için yol pahalı olmamalı yoksa vatandaşın gözünde kullanılması pahalı ve değersiz yatırım oluyor
  Toplam beğeni
 • M. Ali

  4 ay önce Şikayet Et iyi valla, Akp Hükümeti çalışsın, İzmirliler Istanbullular belediyeleri chp ye versinler...
  Toplam beğeni
  • Sami

   4 ay önce Şikayet Et Onlar dinleri gereği CHP ye oy veriyorlar yapacak bir şey yok. Hizmet filan hikaye şeyler.
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.