Haber 7

Bakan Kurum açıklamıştı! Ve Bodrum'da yıkım başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Bodrum’da kıyı ve koylarda incelemelerde bulunmasının ardından milyon dolarlık projelerin kaçak olan kısımlarına kepçeler ve dozerler girdi.
GİRİŞ 24.08.2019 15:56 EMLAK
Metin Boyutu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, imara aykırılıkları olduğu belirlenen rezidans ve villa inşaatı projesinin bazı bölümlerinde yıkım işlemi başlatıldı.

 

 

Sahil Güvenlik Komutanlığına ait tekneyle Bodrum'da 20 Ağustos'ta kıyı ve koylardaki kaçak yapılaşmayla mücadele denetimlerine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gökçebel, Gündoğan, Göltürkbükü ve Torba mevkilerinin kıyı şeridinde imara aykırı olduğu tespit edilen inşaatlara ilişkin yetkililerden bilgi aldı. 

Bakan Kurum açıklamıştı, dozerler geldi Ve Bodrumda yıkım başladı

 

 

Göltürkbükü ve Gündoğan sınırında bulunan rezidans, villa ve otel inşaatı projesinde de inceleme yapan Kurum, projedeki imara aykırı olan kısımları yerinde tespit etti. 

Bakan Kurum açıklamıştı, dozerler geldi Ve Bodrumda yıkım başladı

Rezidans ve villa kısmının büyük bir bölümü tamamlanan projenin kıyı kısmına bakan alanda yer alan 35 metre yüksekliğindeki asansör kulesi ve geçiş koridoruyla ilgili Bodrum Belediyesi görevlilerinin zabıt tuttuğu belirtilen yapıda, "Kıyı Kenar Kanunu'na muhalefet" nedeniyle Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Yapı Kontrol Birimi ekipleri tarafından yıkım işlemi başlatıldı. 

Bakan Kurum açıklamıştı, dozerler geldi Ve Bodrumda yıkım başladı

İş makinelerinin ulaşımının sağlanamadığı yapıdaki bazı noktalarda yıkım, asansöre işçilerce iskele kurularak beton bloklar kesilerek gerçekleştiriliyor. Yıkım sırasında jandarma ve zabıta ekipleri de bölgede tedbir amacıyla bekletiliyor. Yıkımın birkaç gün sürmesi planlanıyor. 

Bakan Kurum açıklamıştı, dozerler geldi Ve Bodrumda yıkım başladı

Yorumlar

28
 • Gazi

  3 hafta önce Şikayet Et Biz bilinçli nesil yetiştirmeliyiz Devletine ve değerlerine sahip çıkan, haklı iken hakkını arayan, dış güçlerin oyununa gelmeyen nesil.....
 • Vali

  3 hafta önce Şikayet Et Oranin belediye baskani ne ise yariyor sayin bakan su imar affini birakin artik affedilmez sonuclar cikiyor ortaya
  Toplam beğeni
 • Bodrum

  3 hafta önce Şikayet Et Bu olayı Sayın Ahmet Hakan 18 ağustosta resimleri ile beraber köşesinde paylaşıp gündeme getirmeseydi belki yine müdahale edilmeyecekti belki. Köşesinde yanlışlara yanlış diyebilecek yazarlara her zaman ihtiyacımız var. Ha inşaatı yapan kişinin kimliğini merak eden varsa o köşe yazısında da mevcut.
  Toplam beğeni
 • Akif

  3 hafta önce Şikayet Et Orada ki mülk sahiblerinin Mali denetlemede bulunması gerekir.Maliye bakanlığına büyük bir görev düşmektedir.Bu kişilerin açığa çıkartırılması gerekir.Vede tedbieren birdaha bu tip vakaların olmaması içinde mülk satışı bakanlığı kurulmaĺı ,denetimi sayın Cumhur başkanı Recep Tayip Erdoğana bağlanmalıdır.Geriye dönük araştırılmalı ve gereken hukuki adımlar atılmaĺıdır.Bu VATAN hepimiz değilmi?
  Toplam beğeni
 • Gazi

  3 hafta önce Şikayet Et Mesele bu doğanın bu hale gelmesine göz yuman kamu kudretini hakkıyla kullanmayan yetkililer için ne yapılacak orası önemli ...burası yıkılır öbürtaraf yakılır bunlar çözüm değil.....
  Toplam beğeni
  • misafir

   3 hafta önce Şikayet Et İmar affı yani...
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.