Haber 7

Bakan açıkladı: Emekliye müjde!

Çevre ve Sehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ üç yıllık dönemde 250 bin konut inşa edecek. Emeklilerin uygun koşullarda ev sahibi olacağını duyurdu.
GİRİŞ 07.10.2019 14:11 EMLAK
Metin Boyutu
Bakan açıkladı: Emekliye müjde!

Emeklilerin ev sahibi olabilmesi için sosyal konut projeleri hız kesmeden devam edecek. 250 bin sosyal konut Toplu Konut İdaresi tarafından inşa edilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, projelendirilmekte olan konut üretiminde emekli vatandaşlara yüzde 25 konut kontenjanı ayırdıklarını belirterek, "Emeklilerin talepleri doğrultusunda uygun alanlarda konut projeleri geliştiriyoruz" dedi.

Bu yılın başında satışa çıkarılan 50 bin sosyal konutun 12 bin 500'ü emeklilere ayrıldı.
 
TOKİ, konuta erişmekte zorlanan daha önce konut sahibi olmayan vatandaşları ev sahibi yapmaya devam ediyor. Özellikle dar gelirli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmasını hedefleyen İdare, bu yıl yaklaşık 16 bin konutun satışını gerçekleştirdi.

Konut ve sosyal donatı üretim hedefini her yıl artıran TOKİ, 2003-2019 döneminde "Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi Seferberliği" kapsamında 81 ilde 3 bin 682 şantiyede yaklaşık 843 bin konuta ulaştı. Sosyal konut üretimine ağırlık veren TOKİ, dar ve orta gelirli ailelerin yanı sıra engelli, emekli, gazi ve şehit yakınları için de konut üretiyor.

 

EMEKLİYE ÖZEL UYGUN FİYAT

Toplu Konut İdaresi'nin Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde emeklilerin bütçesine uygun, uzun vadeli ödeme imkânı sunan konutlar yaptığını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Emekliye İkinci Bahar kampanyası ile de uygun fiyat ve taksitlerle emeklilerimize özel uygulamalar hayata geçirdik" diye konuştu.

Bakan Kurum, emeklilerin talepleri doğrultusunda uygun alanlarda konut projeleri geliştirildiğini de vurguladı.

Yorumlar

11
 • Madur emekli

  2 ay önce Şikayet Et Antalyada neden yok?
 • Demir Ersoy

  2 ay önce Şikayet Et İnşallah 10 yıldır kuraya giriyoruz az olduğu için çıkmıyor aslında konut edindirme fonu yeniden devreye konmalı bir işçi 10 yıllık çalışma sonun da konut edine bilmeli faize boğdurulmamalı
  Toplam beğeni
 • adalet

  2 ay önce Şikayet Et Hiç evi olmayan emekliden peşinat olarak 20000 şartı istenmektedir; emekli insanlar zar zor geçiniyorken nasıl tokiye ödeme yapsınki toki sistemi konutu yapar kura ile oturacak aileye kira öder gibi taksitlerle ödenir
  Toplam beğeni
 • Turuncu

  2 ay önce Şikayet Et şu fotoğraftaki yapılaşma hiç hoş değil
  Toplam beğeni
 • ülkem benim

  2 ay önce Şikayet Et yıllardır Ispartadaki emeklilere ev yapılmadı. bu sene yapıldı sayı kadar az ki. gençleri doldurmuşlar. maalesef toki ısparta emeklileri için hayal kırıklığından öte değil.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.