Haber 7

Mahkemeden Aziz Yıldırım'ı şoke eden karar!

Rasim Ozan Kütahyalı’ya,hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Aziz Yıldırım hakkında, davanın ikinci duruşmasına katılmadığı için zorla getirilme kararı çıkarıldı.
GİRİŞ 13.02.2018 16:35 Fenerbahçe
Metin Boyutu
Mahkemeden Aziz Yıldırım'ı şoke eden karar!

Yaptığı basın açıklamasında Rasim Ozan Kütahyalı’ya, “Sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret” ettiği iddiasıyla yargılanan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında, davanın ikinci duruşmasına katılmadığı için zorla getirilme kararı çıkarıldı. 

İstanbul Anadolu 37. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci duruşmasına, sanık Aziz Yıldırım’ın Avukatı Abdurrahim Erol ile müşteki Rasim Ozan Kütahyalı’nın Avukatı Esennur Ezgi katıldı.  Kütahyalı’nın Avukatı Esennur Ezgi, sanık hakkında şikayetlerinin sürdüğünü söyledi. 

 

YILDIRIM’IN AVUKATI: MÜVEKKİLİM HASTA ANCAK BELGEM YOK

Aziz Yıldırım’ın Avukatı Abdurrahim Erol da, müvekkilinin bir süredir rahatsız olduğunu, enfeksiyon gribal yaşadığını, ancak buna ilişkin yazılı belgelerinin olmadığını söyledi. Müvekkilinin bu rahatsızlığının basına da yansıdığını söyleyen Abdurrahim Erol, “Bir defaya mahsus olmak üzere tarafımıza yeniden süre verilmesini talep ediyoruz” dedi. 

Bunun üzerine Kütahyalı’nın Avukatı Esennur Ezgi de, “Sunulan bir rapor yoktur. Zorla getirilme emri çıkarılmasını talep ediyoruz” dedi. 

ZORLA GETİRİLMESİNE KARAR VERİLDİ

Sanık Aziz Yıldırım’ın Avukatı Abdurrahim Erol tarafından müvekkilinin rahatsızlığına ilişkin belge sunulmadığını belirten mahkeme, “Sanığın adresinden zorla getirme emri ile celbine” karar vererek duruşmayı erteledi. 

İDDİANAMEDEN

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Aziz Yıldırım’ın 18 Nisan 2016 tarihinde düzenlediği basın toplantısında müşteki Rasim Ozan Kütahyalı’ya, “Rasim Ozan, Ümit Özat’ın Pereira’nın elini sıkmamasını ben söylemişim. Bu kadar geri zekalı. Bak geri zekalı diyorum. Böyle ahlaksızlık olmaz. Çekiyorlar viskiyi program yapıyorlar” demek suretiyle hakaret ettiği belirtiliyor. İddianamede, Yıldırım’ın, *Sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret” suçundan 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep ediliyor.

Yorumlar

3
 • köksalaygun

  11 ay önce Şikayet Et Şikeden ceza veremeyenler nerede?
  Toplam beğeni
  • fener42

   11 ay önce Şikayet Et hepsi yurtdışına kaçtı sen ne duruyorsun
  • Fatih hayat

   11 ay önce Şikayet Et Selamın aleyküm
 • Fbsedat

  11 ay önce Şikayet Et İnş 2 yıl ceza alır inş bizde fenerbahce li taraftar olarak kurtuluruz
  Toplam beğeni
  • rizeli

   11 ay önce Şikayet Et sahte fenerli sen anca kendini kandirirsin.
   Toplam beğeni
 • ŞEHZADE.

  11 ay önce Şikayet Et Bunu defalarca yapmıştı.Hastalık hep bahane oluyor.Fakat suç işlemeye engel değil maalesef.:) Mahkeme çağırdıysa gideceksin azizim.Öyle hasta ayaklarına yatma.İstediğin gibi herkese hakaret edemezsin.
  Toplam beğeni
 • Kenan

  11 ay önce Şikayet Et Tamamen doğru söylemiş rasim aziz yıldırımın söylediğini belgelesin ozaman zaten beyaz futbol rezil bir program
 • Esemes 61

  11 ay önce Şikayet Et O bunlar çok büyük insan, bunlara zorla getirme olur mu? nasıl zorlarına gidiyordur şimdi.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.