Haber 7

Gerçek Cocu dönemi şimdi başlıyor!

Başkan Ali Koç'un son açıklamaları ve kulüp içerisinde yapılan temizliğin ardından teknik direktör Philip Cocu, kendi sistemini getirmek için düğmeye bastı.
GİRİŞ 12.10.2018 12:11 Fenerbahçe
Metin Boyutu
Gerçek Cocu dönemi şimdi başlıyor!

İlk 8 haftada alınan başarısız sonuçların ardından Fenerbahçe'deki geleceği sorgulanan teknik direktör Phillip Cocu, Başkan Ali Koç'un önceki gün yaptığı açıklamaların ardından derin bir nefes aldı… 

Takımdaki kaos ortamının ve alınan başarısız sonuçların nedenlerini tek tek anlatan Başkan Koç'un, Phillip Cocu ile yollarını ayırmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını vurgulaması Hollandalı çalıştırıcıyı oldukça memnun etti.

YENİ SİSTEM 4-3-3

Başkanın kendisine destek çıkan açıklamalarının ardından özgüvenini geri kazanan Cocu'nun, artık idmanlarda kendi sistemini uygulayacağı öğrenildi. Milli maçlar nedeniyle lige verilen aranın bu anlamda kendilerine ilaç olacağını belirten Hollandalı teknik adamın yardımcısı Erwin Koeman ile kafa kafaya verdiği ve yeni sistem üzerinde çalışmalara başladığı kaydedildi. Cocu'nun bundan böyle takımı 4-3-3 taktiği ile sahaya süreceği belirtildi.

HEDEF TOTAL FUTBOL

Fenerbahçe'ye geldiği günden bu yana Aykut Kocaman zamanından kalan yardımcılar nedeniyle takımı 4-2-3-1'le sahaya çıkarmak zorunda kalan Cocu'nun yardımcısı Erwin Koeman ile bir konuşma yaptığı ve "Başkanın bize güveni tam. Kendisi arkamızda olduğunu belirtti. Biz de kendi sistemimize döneceğiz. PSV'de olduğu gibi 4-3-3'le sahaya çıkacağız. Artık total futbol oynayacağız. Bunun için de milli ara bizim çok işimize yarayacak" dediği öğrenildi.

ETİKETLER

Yorumlar

28
 • HalitBinVelit

  8 ay önce Şikayet Et Solbek ve Sağbekde H.Ali ve Şener oynadığı sürece başarı gelmez? Çünkü Fenerbahçenin bu kanatları defansif olarak hem çok zayıf ve Hemde Hücum olarakda hiç çalışmıyor?.
 • elsalla

  8 ay önce Şikayet Et kotu gunler geride kaldi simdi daha kotu gunler feneri bekliyor
 • tolga toptak

  8 ay önce Şikayet Et bemce bundan sonrada cimlere bahane bulurlar
 • Orhan

  8 ay önce Şikayet Et Evet küme düşmeme mücadelisine hazır olun
 • Misafir

  8 ay önce Şikayet Et Fener bu teknik direktör ile kümeye düşer
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.