Haber 7

G.Saray fazladan 2.5 milyon Euro ödedi!

Emre Akbaba'yı elinden kaptığı Fenerbahçe'yi Yuto Nagatomo ve Badou Ndiaye pazarlıklarında da saf dışı bırakan Galatasaray'ın bu 3 oyuncu için kasasından fazladan çıkan rakam 2.5 milyon Euro'yu buldu.
GİRİŞ 06.09.2018 15:54 Galatasaray
Metin Boyutu
G.Saray fazladan 2.5 milyon Euro ödedi!

UEFA ile yapılan Finansal Fair Play (FFP) anlaşması nedeniyle oyuncu alım satımında ince eleyip sık dokuyan Galatasaray'ı geride kalan transfer döneminde 'ezeli rekabet' fazlaca etkiledi.

Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz'in son olarak yaptığı "Nagatomo'da 4.5 milyon Euro rakibimizin teklifi olduğunu söylediler" açıklamasının perde arkasında yatanlar aralandı. Emre Akbaba'yı Fenerbahçe'nin elinden kapan Galatasaray ayrıca Nagatomo ve Badou Ndiaye transferlerinde sarı-lacivertli ezeli rakibini saf dışı bıraktı. Emre gibi Nagatomo ve Ndiaye de tercihlerini Aslan'dan yana kullandı. Ancak Fenerbahçe devreye girdiği için Galatasaray'ın kasasından bu üç oyuncunun kulüplerine ekstra 2.5 milyon Euro çıktı.

EMRE'YE 1 MİLYON, NAGATOMO'YA 500 BİN EURO

Emre Akbaba için son teklifini 3 milyon Euro olarak yapan İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak, Alanyaspor'un Fenerbahçe ile anlaşmaya hazırlanması üzerine 4 milyon Euro'ya çıktı. 

Nagatomo için belirlenen 2 milyon Euro'yu 2.5 milyon Euro bonservis şeklinde revize eden sarı-kırmızılı kulüp, Ndiaye'yi bedavaya kiralamayı planlıyordu. Ancak Comolli'nin Stoke ile görüştüğü ortaya çıktı ve Galatasaray, Ndiaye'yi 750 bin Euro kiralama bedeli+250 bin Euro başarı bonusu ile kadrosuna kattı.

MUSTAFA CENGİZ NE DEMİŞTİ?

Emre Akbaba için Alanyaspor'un istediği rakam 7 milyon Euro idi. Biz 2.5 milyon Euro teklif ettik. Hasan Başkan bu teklife bozuldu. Sonra 3 milyon Euro'ya kadar çıktık ama yine olmadı. Futbolcu, bizde olmak istediğini açık açık söyledi. Bu arada değerli rakibimiz (Fenerbahçe'yi kast ediyor), Nagatomo'da da olduğu gibi devreye girdi. Aynı rakibin Nagatomo için 4.5 milyon Euro önerdiği söyleniyor, ama biz görmedik. Taraftar çok istedi Emre'yi. Taraftarın da isteği ile Emre'yi 4 milyon Euro bonservis karşılığında aldık.

Yorumlar

15
 • selahattin

  1 yıl önce Şikayet Et Bu yönetim sadece masada ve kağıt üstünde yönetim dua etsinler Malesef çok galatasaray lının sevdiği ama bana göre galatasaray da alt yapıyı bitiren galatasarayı batıran fatih terim bey var.
  Toplam beğeni
 • İlker

  1 yıl önce Şikayet Et Sizde gidin Fener in transferlerine talip olun onlarda zarar etsin. Onlara da yaptığınızın karşılığı deyin.
 • Mert46

  1 yıl önce Şikayet Et Tarık Çamdalina fazladan 10 milyon avro tuşa rakibiniz ödetti yürüyün gidin
  Toplam beğeni
 • vatan

  1 yıl önce Şikayet Et dövizle artık ödeme olmasın tl ödemesi olsun
  Toplam beğeni
 • Mirza

  1 yıl önce Şikayet Et Fb. Şampiyonlar Ligi'nden devreden çıktı zarar en az 20 milyon dolar Bu para gitti GS ye.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.