Haber 7

Başkan açıkladı! 'CAS'a gidiyoruz'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA ile yapılan görüşme ile ilgili havaalanında açıklama yaptı.
GİRİŞ 11.10.2018 23:16 Galatasaray
Metin Boyutu
Başkan açıkladı! 'CAS'a gidiyoruz'

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ve kurullarıyla yaptıkları toplantının Türk futbolu ve Galatasaray için çok olumlu geçtiğini belirterek, "UEFA'ya tekrar tekrar mali durumumuzu anlattık. Türk futbolu ve Galatasaray için olumlu bir karar çıkacağını düşünüyorum" dedi.

Cengiz, Türkiye'ye geri döndükten sonra havaalanında da açıklamalarda bulundu ve CAS'a başvurulacağını açıkladı.

 

 

UEFA'nın yeniden gözden geçirme kararına karşı olduklarını belirten Cengiz, "Bir CAS durumu var. CAS'a gitme nedenimiz hakkımızda alınan bir karar değil, sebebi yeniden gözden geçirmeye gerek olmadığı şeklinde. Onların sebebi, geçmiş yıllardaki 142 milyon euroluk zararın göz ardı edildiği iddiası. Biz hikaye okumuyoruz, masal da okumuyoruz. Realiteler bunlar. Yeniden gözden geçirmeye gerek olmadığını düşünüyoruz. Biz bununla vakit kaybetmek istemiyoruz. CAS bir süreç, bilinçli yapıyoruz bunu. UEFA'ya bir tepkimiz yok" ifadelerini kullandı.

"CEFERIN TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÜZGÜN"

Ceferin ile yaptıkları görüşmede EURO2024'ü de konuştuklarını belirten yönetici, "Bize men cezası da verebilirler, böyle bir yetkileri var. Yeniden gözden geçirme kararından rahatsız olduk. Ceferin ile dostane şeyler konuştuk, Galatasaray özelinde çok girmedik. Ceferin tarafsız bir insan. 2024'ün Türkiye'ye verilmesinden çok üzgün, samimi olarak görüşlerini dile getirdi" diye konuştu.

Yorumlar

8
 • vatandas

  10 ay önce Şikayet Et Abdülhamit'e suikast girişiminde bulunan teröriste '' Ey Şanlı Avcı '' diye methiyeler düzen ,Tevfik Fikret'i ve Galatasarayı UEFA 'ya anlatmışlar acaba ne demek istemişler ?
  Toplam beğeni
 • Raşit

  10 ay önce Şikayet Et Bizde inandık sanki Cafer’in üzülmüş yahu adam bize verilmesin diye yaptığı kulislerdendemi haberin yok başkan ne kadar safsın
 • vatandas

  10 ay önce Şikayet Et Kahvedeki vatandaslar 3 yıl men konuşuyor..Bakalım kim doğru tespit edecek.
  Toplam beğeni
 • mehmet

  10 ay önce Şikayet Et o zaman bu panik niye?
  Toplam beğeni
 • Ali

  10 ay önce Şikayet Et 2024 bize verildide bizimmi haberimiz yok
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.