Haber 7

Terim iki kaptandan fedakarlık istedi!

Şampiyonluğu kafaya koyan Galatasaray'ın teknik direktörü Fatih Terim, son altı haftada altı galibiyet alıp zaferin hesaplarını yaparken takımı psikolojik olarak da diri tutmak için iki kaptanından altı haftalık fedakarlık istedi.
GİRİŞ 20.04.2019 12:06 Galatasaray
Metin Boyutu
Terim iki kaptandan fedakarlık istedi!

Şampiyonluk yolunda geçen hafta eline gelen avantajı kullanamayan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, işin psikolojik tarafına büyük önem veriyor. 

 

 

Bitime altı hafta kala tüm maçlarını kazanıp ipi göğüslemenin hesaplarını yapan tecrübeli teknik adam bugün oynanacak Kayserispor karşılaşmasında kesinlikle hata istemezken, takımın iki kaptanı Fernando Muslera ve Selçuk İnan'dan altı haftalık süreçte bir fedakarlık istedi.

Fenerbahçe maçından sonra psikolojik yıpranma yaşayan oyuncularının motivasyonunu kısa sürede toparlayan Terim, son süreçteki psikolojik harpten başarıyla çıkılması için kaptanlara görevlerini tebliği etti.

 

 

Terim, iki tecrübeli futbolcuyla yaptığı toplantıda "24 saat Florya ile ilgilenmenizi, tüm arkadaşlarınızla sürekli konuşmanızı ve takım için bütünlüğü yüzde yüz sağlamanızı istiyorum" dedi.

Geçen sezon gibi

"Evinizden çok Florya'da vakit geçirmenizi istiyorum" ricasında bulunan Terim "Belki ailenizi daha az göreceksiniz, ben de ailemi göremiyorum. Bu fedakarlığınız, bize çok şey katacak" dedi. Hem Selçuk İnan hem de Muslera, şampiyonluğu çok istediklerini ve ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını hocalarına söyledi.

İki kaptan özellikle Belhanda ve Diagne ile ilgilenip bu iki oyuncunun saha içi dışında hiçbir şeyle ilgilenmemesini ve sadece oyunlarına konsantre olmalarını sağlamaya çalışacak. Geçen sezon yakalanan aile ortamını daha da güçlendirmek isteyen teknik heyet ve kaptanlar takımın birlikte daha çok vakit geçirmesi için uğraşacak. Terim'in yardımcıları da bu süreçte Florya'da kamp kuracak. (Türkiye)

Henüz Yorum Yapılmadı

Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.