Bakan Kılıç 'Seksenler'de rol aldı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, TRT1'in ilgiyle izlenen dizilerinden biri olan "Seksenler"de rol aldı.

GİRİŞ 24.06.2013 13:59 GÜNCELLEME 24.06.2013 14:18 GÜNCEL
Bakan Kılıç 'Seksenler'de rol aldı
Bakan Kılıç 'Seksenler'de rol aldı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, TRT1'in ilgiyle izlenen dizilerinden biri olan "Seksenler"de rol aldı.

İstanbul 2020 Olimpiyat oyunlarına, "Seksenler İstanbul 2020 Olimpiyatlarını destekliyor" sloganıyla destek veren dizide, spor yapan bir genci canlandıran Kılıç, kısa rolünde spor yapmanın önemine ve olimpiyatlara dikkat çekti.

Dizide, pastanede geçen diyalogda Kılıç'ın replikleri ise şöyle:

"Ne kadar sağlık o kadar spor. Ne kadar spor o kadar sağlık. Gün gelecek bu ülke olimpiyat düzenleyecek ülke olacak. Gün gelecek bu ülkede olimpiyatın bütün değerleri yaşama alanı bulacak. Bir gün gelecek bu ülkede milyonlarca lisanslı sporcumuz olacak. Sertifikasını almış, spor alanlarını kullanan, spor salonlarını kullanan, hatta öyle inanıyorum ki, bir gün gelecek bu ülkede yüzme havuzu olmayan vilayet kalmayacak. Hem de kapalı hem de olimpiyat ölçülerinde yüzme havuzu olacak. Atlama kuleleri olan ve yüzme havuzu olmayan il kalmayacak. Buna ben inanıyorum."

Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Yasemin Çonka, İlker Ayrık, Serhat Kılıç, Berat Yenilmez ve Mehmet Elmas gibi sanatçıların yer aldığı dizinin Bakan Kılıç'ın rol aldığı bölümü ise henüz yayınlanmadı.

Bakan Kılıç yaptığı açıklamada, 2020 Olimpiyatlarına iş dünyasından, medyadan ve halktan büyük destek olduğunu söyledi.

Sanat camiasından da olimpiyatlara büyük destek verildiğini belirten Kılıç, "Türkiye ihraç ettiği dizilerle bölgede söz sahibi bir ülke. Dizilerin milyonlarca izleyicisi var. Dizi yapımcıları da Türkiye'nin 2020 olimpiyat adaylığına destek veriyor. Bu anlamda en önemli destek de Seksenler dizisinden geldi. O konseptte dizide küçük bir rol üstlendim. Yapımcı Birol Güven'e teşekkür ediyorum" dedi.

ETİKETLER

YORUMLAR 4
 • Mehmet Yenici 6 yıl önce Şikayet Et
  Son bölümleri seyretmedim.... Ergun Plak rolündeki zatı etrafı yakıp-yıkanlarla birlikte gördüğümden beri diziyi seyretmedim. Hem bu ülkenin kaymağını yiyeceksin hem de akılalmaz işler, entrikalar içerisinde olacaksın! Yediğiniz lokmayı bir gözden geçirin derim.
  Cevapla
 • faruk kahyaoğlu 6 yıl önce Şikayet Et
  AKP'yi antipatik kılan adamlardan biri. bu da sebeplerden birisiydi son gezi olaylarına kadar AKP'ye oy vermeyecek olmama. bereket çapulcular yetişti imdadına AKP'nin. ama yine de sevmem bu zatı. politikasını siyasetini bilmem, sadece fazla kibirli görüyorum. di mi müdürüm; anladın sen onu:)
  Cevapla
 • Ahmet Gül 6 yıl önce Şikayet Et
  bence pek iyi etmedi CHP bu işi büyütür , göreceksiniz.!. Aynı Hakan Şüküre yaptıkları gibi !
  Cevapla
 • Ömer Şahbaz 6 yıl önce Şikayet Et
  Ne kadar enteresan değil mi!. O kadar protesto ettiğiniz, yuhaladığınız, kattığı değerlere zarar verdiğiniz bir hükümetin bakanı, kalkıp bu 'eylemci' zihniyetli oyuncuların oynadığı bir 'TRT' dizisinde rol alıyor... Yorum bile yapılmaz.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR