Haber 7

Türk jetlerinden Suriye sınırında keşif uçuşu

Türkiye-Suriye sınırında bulunan Resulayn kasabasında PYD ile muhalif Nusra Cephesi ve Gureba El Şam birlikleri arasında yine alevlenen çatışmalar üzerine Diyarbakır'dan havalanan F-16 savaş uçakları, keşif uçuşu yaptı.
GİRİŞ 25.07.2013 19:48 GÜNCEL
Türk jetlerinden Suriye sınırında keşif uçuşu

Türkiye sınırına sıfır noktada bulunan Resulayn kasabasında PYD ile muhalif Nusra Cephesi ve Gureba El Şam birlikleri arasında tekrar başlayan çatışmalar üzerine Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığından havalanan 2 F-16 savaş uçağı, sınır hattında keşif uçuşu yaptı.

Çatışmalarda sınırı aşan kurşunlar Ceylanpınar ilçesinde bulunan 2 vatandaşın ölümüne 3 vatandaşın ise yaralanmasına sebep olmuştu. Bunun üzerine çatışmaların yaşandığı Ceylanpınar-Resulayn sınır hattında F-16 savaş uçakları keşif uçuşu yapmaya devam ediyor. Vur emriyle havalanan savaş uçakları, yaklaşık 1 saat süren keşfin ardından üslerine geri döndü.

Yorumlar

2
  • vedat

    4 yıl önce Şikayet Et aman dikkat düşürürler. bu güne kadar ne yapıldı hec uçağımız dşürüldü ne yapıldı hec vataşdaşlarımız öldürüldü ne yapıldı hec olmadı korktuk natogan pariyot füze istedik acizmi düşdük bukadar suriye ye karşı
    Toplam beğeni
  • yilmaz

    4 yıl önce Şikayet Et Demesinlerki sinirda tur atmiyoruz. Rutine bagladik zaten :)Baska bir ise yaramiyor ucaklarimiz anca kesif yapar..Ha bu arada dikkat edin düsürmesinler ucagimizi ha kesif yapicam diye.Malum suriye bu büyük devlet.
    Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.