Haber 7

İran, İstanbul uçuşlarını askıya aldı

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısının ardından İran, İstanbul'a yapılacak uçak seferlerini askıya aldığını bildirdi.
GİRİŞ 29.06.2016 15:48 GÜNCEL
Metin Boyutu
İran, İstanbul uçuşlarını askıya aldı

İran Havacılık Kurumu Genel İlişkiler Başkanı Rıza Caferzade, İran'ın yarı resmi Fars ajansına yaptığı açıklamada, İran'dan İstanbul'a düzenlenecek tüm seferlerin ikinci bildiriye kadar durdurulduğunu ifade etti.İranlı yetkili, " Uçuşlarımızın emniyet ve güvenliği Türkiye tarafından güvence altına alınmadığı sürece, Atatürk Havalimanı'na şimdilik uçuş düzenlenmeyecek" diye konuştu.

Haberde, İran'dan İstanbul'a gitmek için havalanan bir uçağın da Tahran'a geri döndüğü kaydedildi.

Yorumlar

23
 • iranli yaşar

  3 yıl önce Şikayet Et gerçekten çok uzuldum bu yorumlari okurken ..biz iranda hepimiz turk kardeşlerimize yas tutup bu kadar uzulurken sizin burda soyledikleriniz ne kadar janımı yakti..her kes iranda bu kadar uzgunken ve hatta bir iranlida olumuş ve biri yarali olmuş sizin ettiyiniz laflara bakin ...biz iranlilarin turist olarak bu kadar tercih ettiyimiz turkiyeyi ve hatta bunu siz remi turizim sayfalarinizda bile baka bilirsiniz ,ki bu olay dunyada bir çok ulke uçüşlarini bi az surecinde askiya almişlar ki bu da ben ve senin wlinde olmayan bir şey olsa kardeşlerim ..bu kufur dolu yorumlariniz bence olmadi ya....
  Toplam beğeni
  • arda

   3 yıl önce Şikayet Et sen uzulme arkadas bunlar turk degil insan bile degiller degil .
 • Mumin

  3 yıl önce Şikayet Et Şeref ve gurur yoksunu iran yonetımı. İslam ve müslüman düşmanı iran yonetımı. Turkiye düşmanı iran yonetımı. Allah sizi nasıl biliyorsa oyle yapsın. Kafirlerden cok zararınız var bu cografyaya!!
 • Ali

  3 yıl önce Şikayet Et İran İslam dünyasının çıbanı size hiç güven olmaz
 • SİVEREKLİ ZAZALAR

  3 yıl önce Şikayet Et Kahrolsun iran ve terörist destekçileri
 • vatandaş

  3 yıl önce Şikayet Et Gerçekten mi? pis nankörler. Size ambargo uygulanırken Türkiye hiç böyle demiyordu.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.