Haber 7

Çarpıcı açıklama: 'O an gururdan ağladım'

Erdoğan'ın Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde okuduğu ‘Bil Oğlum’ türküsünün bestecisi Esat Kabaklı, o an gururdan ağladığını söyledi.
GİRİŞ 10.08.2016 09:45 GÜNCEL
Metin Boyutu

Yenikapı'da 7 Ağustos'ta gerçekleşen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esat Kabaklı'nın besteleyip yorumladığı 'Bil Oğlum' türküsünün sözlerini sahnede okumuştu. Alandaki milyonlar 'Bil Oğlum'un sözleri okununca duygu dolu anlar yaşamıştı.

1980'DE YAZILDI

Mitigde milyonları etkileyen 'Bil Oğlum' eserinin besteci ve yorumcusu Esat Kabaklı, Günaydın'a konuştu: "Aslında amcamın oğlu Serhat Kabaklı, oğlunun doğumunda bunu şiir olarak yazdı. Sene, 1979-1980'di. Bir babanın oğluna nasihatlarıydı. Ben de 1999-2000 senesinde bu sözlere müzik besteleyip türkü formunda yorumladım."

MİLYONLAR GİBİ BEN DE AĞLADIM

Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne de katılan Esat Kabaklı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Bil Oğlum'un sözlerini okuduğu sırada hissettiklerini ise şöyle anlattı: "Gururlandım, onur duydum. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Cumhurbaşkanımızı çok seviyoruz. Allah'ım işini rast getirsin. Cumhurbaşkanımız şiiri okurken milyonlar gibi ben de duygulandım, ağladım" dedi.İŞTE MİLYONLARI ETKİLEYEN O SÖZLER

Çabuk büyü çabuk yetiş tez oğlum, çakal gezen şu dağlarda gez oğlum, vatanına göz dikeni ez oğlum, dostun kim düşmanın kim sez oğlum, tarihini şerefinle yaz oğlum, senden gider sonsuzluğa yol oğlum, dört bir yana salmalısın kol oğlum, ekmeğini aç olanla böl oğlum,haram yeme Hak uğruna öl oğlum

Yorumlar

9
 • Cesur

  2 yıl önce Şikayet Et Çabuk büyü çabuk yetiş tez oğlum, çakal gezen şu dağlarda gez oğlum, vatanına göz dikeni ez oğlum, dostun kim düşmanın kim sez oğlum, tarihini şerefinle yaz oğlum, senden gider sonsuzluğa yol oğlum, dört bir yana salmalısın kol oğlum, ekmeğini aç olanla böl oğlum,haram yeme Hak uğruna öl oğlum
 • seyirci

  2 yıl önce Şikayet Et millimizden allah razı olsun
 • TR2023

  2 yıl önce Şikayet Et hatirliyorumda Esat Kabakli eskiden kanal7 de cok güzel programlar yapiyordu aksamlari.. begeni ile izliyordum.. neden kaldirildi o program anlam verememistim..
  Toplam beğeni
 • Mehmet06

  2 yıl önce Şikayet Et Analar böyle evlatlar da yetiştiriyor. Anlayanlar için çok güzel sözler. Yazanlardan Allah razı olsun.
  Toplam beğeni
 • Kayahan

  2 yıl önce Şikayet Et İşte biz buyuz eyy dünya.Kör olmada gör
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.