Haber 7

Korucular yemin edip göreve başladı!

Şanlurfa'da eğitimlerini tamamlayan 454 güvenlik korucusu, düzenlenen törenle yemin edip göreve başladı.
GİRİŞ 28.03.2017 13:42 GÜNCEL
Metin Boyutu

İçişleri Bakanlığı'nın açtığı güvenlik korucusu kadrosunda kırsal alanda görev yapmak için 1 aylık eğitimlerini başarıyla tamamlayan 454 yeni güvenlik korucusu için İl Jandarma Komutanlığı'nda yemin töreni düzenlendi.

Yemin törenine; Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, 20'nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Kemal Timuroğlu, Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen ile korucular ve aileleri katıldı. Törende konuşan Vali Güngör Azim Tuna, eğitimlerini başarıyla tamamlayan korucuları tebrik ederek "678 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Şanlıurfa’da emekli olan 370 güvenlik korucusunun yerine İçişleri Bakanlığımızın oluru ile Şanlıurfa’ya 470 güvenlik korucusu kadrosu verilmesi üzerine jandarmanın yaptığı çalışmayla 454 yeni güvenlik korucusunun ataması gerçekleşmiştir" dedi.

Yorumlar

6
 • Tatar

  1 yıl önce Şikayet Et Hayırlı görevler inşallah kazasız belasız geri dönersiniz inşalalah
  Toplam beğeni
 • Yunus

  1 yıl önce Şikayet Et Hayırlı görevler allah kaza bela vermesin
  Toplam beğeni
 • Ahmed

  1 yıl önce Şikayet Et Hayırlı uğurlu olsun
  Toplam beğeni
 • Vatandasss

  1 yıl önce Şikayet Et Neee guzeelll kendi koyunu koru silah cepane devlettenn maas bizdennn eee bizde kendi koyumuzu koruyalimm olurmuu olmaz neden ben manisada ikamet ediyorumm biz vergi vermeliyiz elektirik faturasi su parasi vermeliyiz biz tererust barindirmiyorus ki korucu olalimmm
  Toplam beğeni
  • nihat

   1 yıl önce Şikayet Et bencede yanlis bir uygulama gibi pkk yalnizca orda susar firsatini bulup tekrar sahaya cikar koy korucudu olmali ama farkli bolgelerden olmali orda herkez birbirini tanir
  • akrep

   1 yıl önce Şikayet Et Bilmediğin belli sır küpü ketum ve atik. .. bu saydıklarım suan korucu timlerimizde mevcut ve bir hatırlatma sanmaki koyun otlatiyorlar takviye ve kesin sonuç için artık nokta operasyon bile yapıyorlar.Emin ol boş donulmuyor. Bu kadarını bil yeter.
   Toplam beğeni
 • Anadolu aslanı

  1 yıl önce Şikayet Et Allah sizi korusun
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.