Haber 7

PKK'ya çok ağır darbe! 66 terörist...

İçişleri Bakanlığı: Son bir haftada, ülke genelinde yürütülen operasyonlarda; 53'ü ölü, 8'i teslim, 5'i sağ olmak üzere toplam 66 terörist etkisiz hale getirildi.
GİRİŞ 24.04.2017 11:25 GÜNCEL
Metin Boyutu
PKK'ya çok ağır darbe! 66 terörist...

Bakanlıktan son bir hafta içinde bölücü terör örgütüne yönelik yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı bilgilendirmede, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH) ayrıca iç güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Hava ve Kara unsurlarınca 321 operasyon gerçekleştirildiği, örgüte yardım ve yataklık iddiası ile 185 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Yabancı teröristlerle mücadele kapsamında ise DEAŞ terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 47 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında FETÖ/ PDY ile irtibatlı olduğu değerlendirilen bin 15 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Sol terör örgütleri ile mücadele kapsamında ise sol terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 26 kişinin gözaltına alındığı vurgulandı.

66 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Ülke genelinde yürütülen bu operasyonlarda, 53’ü ölü 8’i teslim 5’i sağ olmak üzere toplam 66 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Ayrıca sokak satıcılarına yönelik olarak 17 ilde (İstanbul, Ankara, Tekirdağ, Düzce, Erzincan, Diyarbakır, Yalova, Bursa, Antalya, Eskişehir, Karaman, Van, Şanlıurfa, Siirt, Adana, Uşak, Mardin) yapılan planlı uyuşturucu operasyonunda 127 kişi gözaltına alındığı bildirildi.

Yorumlar

28
 • sdda

  1 yıl önce Şikayet Et nisan ayındaki haber hala anasayfada
  Toplam beğeni
 • Aho

  1 yıl önce Şikayet Et 66 yî yarın ters cevirin 99 olarak görünsün
  Toplam beğeni
  • hilal

   1 yıl önce Şikayet Et Bremi inan bir saat sonra 100 derler
 • Tūrkiyem

  1 yıl önce Şikayet Et Allahın izni ve inayetiyle bu kâfirlerin sonu gelecek yeter ki Türkiyem birlik ve beraber olsun.Mehmetçik ve Türk polisi bu ayak takımına her yeri dar etti.Elhamdulilah
  Toplam beğeni
 • Uzman

  1 yıl önce Şikayet Et Surun gencleri agaclandirma projelerine! Verin maasi, kurutun teror batakligini.
 • Burak

  1 yıl önce Şikayet Et Ankaradan ilerisini komple yakmadıkca terör zor biter.
  Toplam beğeni
  • Yistif - Rize

   1 yıl önce Şikayet Et Sen hangi taraftasın, ona göre sende yanma sakın. Yakmak ile olacağını da çok sanmıyorum bu arada. Eğitim ve kalkınma ile düzelir gibi geliyor bana.
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.