Haber 7

PKK'ya çok ağır darbe! 66 terörist...

İçişleri Bakanlığı: Son bir haftada, ülke genelinde yürütülen operasyonlarda; 53'ü ölü, 8'i teslim, 5'i sağ olmak üzere toplam 66 terörist etkisiz hale getirildi.
GİRİŞ 24.04.2017 11:25 GÜNCEL
PKK'ya çok ağır darbe! 66 terörist...

Bakanlıktan son bir hafta içinde bölücü terör örgütüne yönelik yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı bilgilendirmede, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH) ayrıca iç güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Hava ve Kara unsurlarınca 321 operasyon gerçekleştirildiği, örgüte yardım ve yataklık iddiası ile 185 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Yabancı teröristlerle mücadele kapsamında ise DEAŞ terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 47 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında FETÖ/ PDY ile irtibatlı olduğu değerlendirilen bin 15 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Sol terör örgütleri ile mücadele kapsamında ise sol terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 26 kişinin gözaltına alındığı vurgulandı.

66 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Ülke genelinde yürütülen bu operasyonlarda, 53’ü ölü 8’i teslim 5’i sağ olmak üzere toplam 66 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Ayrıca sokak satıcılarına yönelik olarak 17 ilde (İstanbul, Ankara, Tekirdağ, Düzce, Erzincan, Diyarbakır, Yalova, Bursa, Antalya, Eskişehir, Karaman, Van, Şanlıurfa, Siirt, Adana, Uşak, Mardin) yapılan planlı uyuşturucu operasyonunda 127 kişi gözaltına alındığı bildirildi.

Yorumlar

18
 • Yigit

  5 gün önce Şikayet Et Türk'ün gücünü er yada geç tüm dünya görecek...rabbim tum mehmetciklerimizi korusun inşallah...
  Cevapla
 • Kolibri

  1 hafta önce Şikayet Et Artık sağ yakalananı duymak istemiyoruz.hepsi bir canlı bomba.tabi önce ifadeleri alınsın!
  Cevapla Toplam beğeni
 • saltoli

  2 hafta önce Şikayet Et yasasin tur kurt kardesligi
  Cevapla Toplam beğeni
 • Gerçekçi

  2 hafta önce Şikayet Et Artık nasıl yuvalanmışlarsa bitmiyor. Öylesine musade edilmiş ki adamlar oraları boş bilip ele geçirmiş. Hdp lilerin neden bu kadar cesaret gösterdiği belli oluyor.
  Cevapla Toplam beğeni
 • Vatanım

  2 hafta önce Şikayet Et Eger o bölgede hain teröristlere göz yumarsanız biliniz ki bölge halkı o kahraman şehitlerden dökülen kandan siz de sorumlu olursunuz.Allah bunu affetmez.Bütün hainler geberene kadar devam şanlı Mehmetçik
  Cevapla Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.