Haber 7

PKK'ya çok ağır darbe! 66 terörist...

İçişleri Bakanlığı: Son bir haftada, ülke genelinde yürütülen operasyonlarda; 53'ü ölü, 8'i teslim, 5'i sağ olmak üzere toplam 66 terörist etkisiz hale getirildi.
GİRİŞ 24.04.2017 11:25 GÜNCEL
PKK'ya çok ağır darbe! 66 terörist...

Bakanlıktan son bir hafta içinde bölücü terör örgütüne yönelik yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı bilgilendirmede, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH) ayrıca iç güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Hava ve Kara unsurlarınca 321 operasyon gerçekleştirildiği, örgüte yardım ve yataklık iddiası ile 185 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Yabancı teröristlerle mücadele kapsamında ise DEAŞ terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 47 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında FETÖ/ PDY ile irtibatlı olduğu değerlendirilen bin 15 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Sol terör örgütleri ile mücadele kapsamında ise sol terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 26 kişinin gözaltına alındığı vurgulandı.

66 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Ülke genelinde yürütülen bu operasyonlarda, 53’ü ölü 8’i teslim 5’i sağ olmak üzere toplam 66 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Ayrıca sokak satıcılarına yönelik olarak 17 ilde (İstanbul, Ankara, Tekirdağ, Düzce, Erzincan, Diyarbakır, Yalova, Bursa, Antalya, Eskişehir, Karaman, Van, Şanlıurfa, Siirt, Adana, Uşak, Mardin) yapılan planlı uyuşturucu operasyonunda 127 kişi gözaltına alındığı bildirildi.

Yorumlar

26
 • Uzman

  2 hafta önce Şikayet Et Surun gencleri agaclandirma projelerine! Verin maasi, kurutun teror batakligini.
 • Burak

  2 hafta önce Şikayet Et Ankaradan ilerisini komple yakmadıkca terör zor biter.
  • Yistif - Rize

   3 gün önce Şikayet Et Sen hangi taraftasın, ona göre sende yanma sakın. Yakmak ile olacağını da çok sanmıyorum bu arada. Eğitim ve kalkınma ile düzelir gibi geliyor bana.
 • Osmanoğlu

  1 ay önce Şikayet Et Allah askerimizi polisimizi muhafaza eylesin, gücüne güç katsın, attığını vursun, bir tek mermisi bile boşa gitmesin inşallah. Kafir ve münafıklar kaçacak delik bulamayacak inşallah.
  Toplam beğeni
 • misafir

  2 ay önce Şikayet Et Eğer turkiye bugün yaptığı pkk terör örgütü geçmiş yıllarda yapılsaydı terör örgütünün T.bile kalmazdı
  Toplam beğeni
 • Vatandaş-65=Vanlı

  2 ay önce Şikayet Et İnşallah namussuz-dinsiz-soysuz PKK bitecek,sonu yakındır.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.