Haber 7

PKK'ya çok ağır darbe! 66 terörist...

İçişleri Bakanlığı: Son bir haftada, ülke genelinde yürütülen operasyonlarda; 53'ü ölü, 8'i teslim, 5'i sağ olmak üzere toplam 66 terörist etkisiz hale getirildi.
GİRİŞ 24.04.2017 11:25 GÜNCEL
PKK'ya çok ağır darbe! 66 terörist...

Bakanlıktan son bir hafta içinde bölücü terör örgütüne yönelik yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı bilgilendirmede, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH) ayrıca iç güvenlik operasyonları çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Hava ve Kara unsurlarınca 321 operasyon gerçekleştirildiği, örgüte yardım ve yataklık iddiası ile 185 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Yabancı teröristlerle mücadele kapsamında ise DEAŞ terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 47 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında FETÖ/ PDY ile irtibatlı olduğu değerlendirilen bin 15 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Sol terör örgütleri ile mücadele kapsamında ise sol terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 26 kişinin gözaltına alındığı vurgulandı.

66 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Ülke genelinde yürütülen bu operasyonlarda, 53’ü ölü 8’i teslim 5’i sağ olmak üzere toplam 66 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Ayrıca sokak satıcılarına yönelik olarak 17 ilde (İstanbul, Ankara, Tekirdağ, Düzce, Erzincan, Diyarbakır, Yalova, Bursa, Antalya, Eskişehir, Karaman, Van, Şanlıurfa, Siirt, Adana, Uşak, Mardin) yapılan planlı uyuşturucu operasyonunda 127 kişi gözaltına alındığı bildirildi.

Yorumlar

13
 • Bilim

  4 gün önce Şikayet Et Uzaktan kumandalı silahlar yapmalıyız zayiati azatmaliyiz uzaktan yönetilen tanklar radarlar uçaklar beyinli silahlar karakollarin havalara karşı korumalı karakollar inşa etmeliyiz küçük mini silahlı uzaktan Heron gibi yönetilebilir zırhlı araçlar yapmalıyız uzaktan kavşakta durdurup karşılayan gören göz yapmalıyız sınırları radyo dalgası radarlar yapmaliyiz
  Cevapla
 • Osman

  5 gün önce Şikayet Et Törör grup lar sonu gelenez...cünkü sinirda suriye de 40..bin silahli terörist var.. hepsi türk düsman
  Cevapla Toplam beğeni
 • yeter

  2 hafta önce Şikayet Et Su teroristlerin sonu gelsin artik
  Cevapla Toplam beğeni
 • Alyanak

  3 hafta önce Şikayet Et Vur yiğidim vur ki vatan var ola.
  Cevapla Toplam beğeni
 • Isa

  1 ay önce Şikayet Et Amerika olsa hepsini idam ederdi. Teslim almak niye? Sag ele gecirmek niye?
  Cevapla Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.