Haber 7

Beytüşşebap'ta C-4 patlayıcı ele geçirildi!

Beytüşşebap'ta devam eden operasyonda, 2 bin metre kablo, 1 kilo C-4 patlayıcı, 10 kilo amonyum nitrat ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildiğini açıkladı.
GİRİŞ 27.04.2017 12:06 GÜNCEL
Metin Boyutu
Beytüşşebap'ta C-4 patlayıcı ele geçirildi!


TSK'dan 26-27 Nisan tarihlerinde meydana gelen yurt içi olaylara ilişkin yapılan bilgilendirmeye göre, Mardin'in Derik İlçesi'nde, güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi aramasında, 20 kilo amonyum nitratla hazırlanmış 1 el yapımı patlayıcı imha edilirken, 6 tüp ve çok miktarda gıda maddesi ele geçirildi. Muş'un Hasköy İlçesi'nde, güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen arazi aramasında ise tespit edilen 1 sığınak içerisinde, 1 akü, 4 tüp ve çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde, güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi aramasında, 2 ton amonyum nitrat kullanılarak, hazırlanmış 19 el yapımı patlayıcı tespit edilerek, imha edildi. Bitlis'in Güroymak İlçesi'nde ise güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde, 120 kilo amonyum nitrat ve çok miktarda gıda maddesi ele geçirildi.
 

Yorumlar

1
  • 1453

    1 yıl önce Şikayet Et Bu c4 ler hangi ülke menşeili ,önce bu c4 hangi ülke menşeili ise nota çekilsin ,sonra c4 üreten fabrika vurulsun
    Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.