Haber 7

Türkiye şova hazırlanıyor! Bir ilk olacak

Türkiye'nin ilk şova dayalı havacılık organizasyonu Eurasia Airshow, Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek.
GİRİŞ 19.05.2017 13:47 GÜNCEL
Metin Boyutu

Türkiye, dünyada büyük ilgi gören havacılık şovlarına bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. Türkiye'nin ilk şova dayalı uluslararası ticari ve askeri havacılık organizasyonu olacak ve 2 yılda bir tekrarlanacak Eurasia Airshow, iddialı hedeflerle Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek.

TÜM DÜNYADAN KATILIM OLACAK

Türkiye, 25-28 Nisan 2018'de Antalya'da, Medyacity'nin düzenleyeceği dev bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Ticari ve askeri havacılık sektöründe yaklaşık 40 milyar dolarlık bir iş hacmi geliştirilmesi hedeflenen Eurasia Airshow’da tüm dünyadan havacılık ve uzay sanayinin önemli oyuncuları bir araya gelecek.

Şova dayalı, uçuş gösterilerini de içeren organizasyon için yoğun bir çalışma yürütülüyor. Dubai, Singapur, Farnbrough ve Paris Airshow gibi köklü airshowlardan biri olması hedeflenen Eurasia Airshow, birçok kurum ve kuruluş tarafından da destekleniyor. Bu kapsamda en önemli desteklerden birisi de Cumhurbaşkanlığından geldi.

Eurasia Airshow’un Cumhurbaşkanlığı makamınca himaye edilmesi, Türkiye'nin uluslararası havacılık sektöründe ana oyuncular arasında yer alma vizyonunun önemli göstergesi olması bakımından önem taşıyor.

Eurasia Airshow Genel Müdürü Ferhat Yenibertiz, şu bilgileri verdi:

"Yeterli altyapıya ve büyüklüğe sahip Türkiye’nin en işlek ilk 3 havalimanından biri olan Antalya Uluslararası Havalimanı içinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından tahsis edilen toplam 300 bin metrekarelik alanda, 50 bin metrekare kapalı alan, 65 chalet, 100’ü aşkın uçak için statik sergileme alanı bulunacak. 400'ün üzerinde firma katılımı, 150’nin üzerinde askeri ve sivil delegasyon katılımıyla toplamda 100 bin civarında kişiyi Eurasia Airshow’da ağırlamayı hedefliyoruz.”

Uçuş gösterileri için dünyadaki hemen hemen bütün ticari gösteri ekipleriyle temasa geçtiklerini ve adaylarla uçuş programları üzerinde yoğun mesai harcadıklarını ifade eden, Yenibertiz, Türk Yıldızları, Solo Türk, Breitling Jet Team, Red Arrows ve Airbenders'ın aralarında bulunduğu gösteri ekiplerinin organizasyona dahil edilmeleri için çalışmalarda bulunduklarını kaydetti.

Yenibertiz, organizasyonda halka açık hava şovlarının da yer alacağını, bu gösterilere tüm Türkiye’den 7'den 70'e katılım beklendiğini ve hafızalarda iz bırakacak bir etkinliğe imza atacaklarını belirtti. 

Yorumlar

11
 • RAMAZAN

  1 yıl önce Şikayet Et Kıskanmasın kimse abicim BAŞARILIYIZ hemi de sonuna kadar Başarılı bir ülkeyiz.....KISKANÇLIK kötü şeydir......
  Toplam beğeni
 • Zamanı var

  1 yıl önce Şikayet Et Değerli yorumcu arkadaşlar, 15 senede çok yol aldık. Uydumuzu gönderdik, nükleerimizi yapılıyor, İHA'larımız uçuyor ve teröre ciddi kayıp verdiriyoruz, tank konusunda da ciddi mesafe katettik. Bütün bunlar ilerlerken ülkemizin tanıtımı ve daha fazla turist çekmek için yapılan hertürlü faaliyete de ihtiyacımız var.
  Toplam beğeni
 • anonim

  1 yıl önce Şikayet Et yahu siz kafayı mı yediniz ey yorum yapan cahil kesim! Adamlar dünya çapında büyük bir organizasyon yapmaya çalışıyor ki havacılıkta en iyi showları türkiye yapar ve bu bilinen bir gerçektir.ayrıca yapılan show amaçlı gösteri Ülkenin tanıtımı prestiji için çok önem arzeden bir organizasyondur ve siz buna show yapacak halimiz mi var veya millet uçar üretsin biz sergileyelim mantığıyla hareket ediyorsunuz. Unutmayınız ki Dünyada ilk skorsky uçak üretildiğinde ona takla attıran türk pilot kadar konuşulmamıştır.Yani uçak illaki yapalım ancak bu organizasyonları herşeyimiz denk olduğu zaman yaparsak bir işe yaramaz.
  Toplam beğeni
  • Vatandas

   1 yıl önce Şikayet Et Yerinde bir değerlendirme, teşekkür ederim. Doğrusu budur, elimizdekilerin hakkıni verelim, bu süreçte eksiklerimizi de giderelin. Büyüklerimiz de bu yönde ilerliyor. Kişi başına 2.500$ geliri olan ülkemiz 15 senede 10.000$'a çıktı. Gelecekte her alanda daha da güçlü Türkiye olacak inşAllah.
   Toplam beğeni
 • Polat

  1 yıl önce Şikayet Et Uçağımızıda yapacağız sowumuzuxa hayırlı olsun
  Toplam beğeni
 • iyi olur

  1 yıl önce Şikayet Et Bunlar turizm amaçlı ülkeyi tanıtmak için fırsat olan gösteriler. Neden eleştiriliyor anlamadım.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.