Haber 7

ÖSYM: Yerleştirilmelerde hata yapıldı!

ÖSYMpuanlamada hata yapıldığını, bin 110 adayın yerinin değiştiğini ve bin 626 adayın ÖSYS'de yeniden yerleştirildiğini duyurdu.
GİRİŞ 12.08.2017 11:55 GÜNCEL
Metin Boyutu
ÖSYM: Yerleştirilmelerde hata yapıldı!

İşte ÖSYM'nin yaptığı açıklama;

08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C'nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde 'ek puanlı yerleştirme puanları' yerine 'ek puansız yerleştirme puanları'nın kullanıldığı tespit edilmiştir.

1110 ADAYIN YERLEŞMESİ DEĞİŞTİ, 1628 ADAY YENİDEN YERLEŞTİRİLDİ

Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir. Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız.

Yorumlar

77
 • Mer ne

  11 ay önce Şikayet Et Biz sinavda kodlama hatasi yaosak sinav yanar osym koca hatayi bir ozurle orter
 • emekli

  11 ay önce Şikayet Et ne demek hata yaptı bugüne kadar yapılan hataların haddi hesabı yok o 2000 yakın öğrenci kazandım diye ailecek sevinecek kaydını yaptıracak ünüversiteye gidecek sonrada atılacaklar psikolojileri ne olur o çoçukların nasıl bir merhamet sahibi bunlar yahu hiçmi vicdan yok bunlarda
 • bilmek

  11 ay önce Şikayet Et ülkeyi ne hale getirdiler... inanılır gibi değil...
  Toplam beğeni
 • Yök

  11 ay önce Şikayet Et bu yök başkanı acilen görevden el çektirilmeli sadece bir hata değilki
  Toplam beğeni
 • Tuba

  11 ay önce Şikayet Et Canlarının istediği gibi at oynatmaya devam ediyorlar. Mağdur olan arkadaşların veballerini nasıl ödeyecekler? Sorun büyük ama çözüm için hiç çaba harcamıyor gibi geliyor..
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.