Haber 7

FETÖ'cü hain bakın hangi ülkeye giderken yakalandı

Van'ın Saray İlçesi'nde Kapıköy Gümrük Kapısı'ndan İran'a çıkış yapmak isterken gözaltına alınan bir kişi FETÖ/PDY'ye üye olmak suçundan tutuklandı.
GİRİŞ 12.08.2017 17:11 GÜNCEL
Metin Boyutu
FETÖ'cü hain bakın hangi ülkeye giderken yakalandı

Saray İlçesi'nde bulunan Kapıköy Gümrük Kapısı'nda görevli muhafaza memurları, İran'a çıkış yapmak üzere gelen bir yolcunun hal ve tavırlarından şüphelendi. Memurlar, bu kişinin kimlik ve pasaportunu kontrol ederken pasaportun Selman Kılcı adına düzenlendiğini ve çıkış mühründe bir farklılık olduğunu tespit etti. Mührün sahte olabileceği göz önüne alınarak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği ekipleri bu kişiyi gözaltına alırken, pasaportu incelenmek üzere Van Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğü'ne gönderildi.

Yapılan incelemede, pasaportta yer alan çıkış mühür numarası ve renginin farklı olduğu tespit edildi. Bunun üzerine pasaportun seri numarasıyla yapılan sorguda pasaportun Selman Kılcı'ya değil Mendo Eyikat'a ait olduğu ortaya çıkarıldı. Mendo Eyikat'ın yapılan kimlik sorgusunda da FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan arandığı tespit edildi ve Saray Cumhuriyet Başsavcılığına haber verildi. Saray Cumhuriyet Başsavcılığının hakkında gözaltı kararı verdiği Eyikat, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

Yorumlar

5
 • Nur

  11 ay önce Şikayet Et Hadi sizi fetö kurtarsın bakiyim
  Toplam beğeni
 • MÜSLÜMAN TÜRK

  11 ay önce Şikayet Et 13 Kardeşmiş maşallah mekanı cennet olsun
  • Ayşegül

   11 ay önce Şikayet Et 13 kardeş olan Eren Bülbül için yazmışsın sanırım ama dalgınlıkla buraya yazdınız.
   Toplam beğeni
 • Suat

  11 ay önce Şikayet Et Neden yuzlerin kapatiyosun uz dostu düşmanı tanıyalım
  Toplam beğeni
 • sahin

  11 ay önce Şikayet Et askerin yuzu acik teroristin yuzu kapali lutfen
  Toplam beğeni
 • LEYLA

  11 ay önce Şikayet Et Fetöcüler yakalanıyor çok güzel ama neden Gazi Üniversitesi Hastanesinde hala görevde olanlar var ve Fetöcüler döneminde müdür olanlar var ?
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.