Haber 7

Burası Konya: Cephaneyle sokağa fırladılar!

Konya'da, düğün konvoyunun geçişi sırasında tabanca ve otomatik tüfeklerle havaya ateş eden 4 kişi, çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi.
GİRİŞ 12.10.2017 10:48 GÜNCEL
Metin Boyutu

Olay, 8 Ekim Pazar günü, öğle saatlerinde merkez Karatay İlçesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, bir yakınlarının düğün evine gelen 4 kişi, konvoyun geçişi sırasında, ellerindeki tabanca ve tüfeklerle havaya rastgele ateş açtı. Çevredekiler, şüphelilerin etrafındaki onlarca kişiye rağmen dakikalarca ateş etme anını, cep telefonu kamerasına kaydederek, sosyal medyada paylaştı.

Durumu fark eden polis, yayınlanan görüntülerden yola çıkarak, havaya ateş açan 4 kişinin kimliğini belirledi.

Kimlikleri tespit edilen Mustafa K., Ali K., Yaşar E. ve Mustafa  A., 9 Ekim Pazartesi günü gözaltına alındı. Yapılan aramada, ruhsatsız 2 tüfek ve 3 tabanca ele geçirildi. Polis merkezinde ifadeleri alınan 4 kişi, serbest bırakılırken, şüpheliler hakkında 'genel güvenliği kasten tehlikeye sokmak' suçundan soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonunda şüpheliler hakkında idari para cezası uygulanacağı öğrenildi. 

Yorumlar

4
 • Engn

  1 yıl önce Şikayet Et Şu ülkede toplumsal düzen,ahlak kimsenin umrunda değil. Neden bu tür eylemlerin caydırıcılığı yok. NEDEN?
  Toplam beğeni
 • Ahmet

  1 yıl önce Şikayet Et Avrupada bunun cezası ne çok merak ediyorum
  Toplam beğeni
 • tora

  1 yıl önce Şikayet Et hepsini içeri alıcaksın... yada suriyeye bırakacaksın burda bol bol eğlenin diyceksin...
  Toplam beğeni
 • Yeşil

  1 yıl önce Şikayet Et Tüfekten ziyade kalaşnikofa benziyor...OHAL de bile şehir merkezin de bunu yapabilmeleri şaşırtıcı...Hukuk içerisin de gereği en katı şekilde yapılmalı
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.