Haber 7

Ankara'da silahlı çatışma! Şehit ve yaralılar var

Ankara’da bir kişinin öldüğü olay ardından ifade verirken rahatsızlanan zanlılardan birinin hastaneye kaldırılması sırasında çıkan silahlı çatışmada bir polis memuru şehit oldu.
GİRİŞ 12.10.2017 13:06 GÜNCEL
Metin Boyutu

Ankara'nın Kahramankazan İlçesi’nde mevsimlik işçi 25 yaşındaki Ömer Doğan, akrabası 16 yaşındaki R.D.yi kaçırması sırasında kendilerini takip eden kızın ağabeyinin silahından çıkan mermiler aracı kullanan 40 yaşındaki Ekrem Gençin ölümüne neden oldu. Olayla ilgili 13 kişi gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verirken rahatsızlanan zanlılardan biri hastaneye kaldırıldı. Bu sırada çıkan silahlı çatışmada ise bir polis memuru şehit oldu, gözaltındaki şüphelilerden Aziz Erol ağır yaralındı.

Olay, Ankaranın Polatlı İlçesi’nde mevsimlik işçi olarak çalışan 25 yaşındaki Ömer Doğan, Kahramankazan İlçesi’nde yine mevsimlik işçilerden akrabası 16 yaşındaki R.D. ile gönül ilişkisiyle başladı. Ömer Doğan, ailesi ve yakınları aracılığıyla R.D. ile evlenme isteğini iletti. Aile bu isteği reddetti. Bu gelişmeler üzerine Ömer Doğan, aralarında Ekrem Gençin de bulunduğu 3 arkadaşı ile Kahramankazan İlçesi Kumpınar Mahallesi’ndeki ailesi ile birlikte konakladığı çadıra gelerek R.D.yi kaçırdı.

OTOMOBİLİ TAKİP ETTİLER

Kızlarının kaçırıldığını gören ailenin yakınları otomobille takibe başladı. Kahramankazandan başlayan kovalamaca Ankara çevre yolundan tekrar ilçeye kadar devam etti. Saatlerce süren ve filmleri aratmayan uzun kovalamaca Kahramankazan İmrendi Mahallesi yol ayrımında son buldu. Kızın yakınları otomobilin lastiklerine silahlarla ateş ederek aracınyavaşlamasına, ardından da bu araca çarparak yoldan çıkmasına neden oldu.

OTOMOBİLİN SÜRÜCÜSÜ ÖLDÜ

Otomobillerinden inen taraflar arasında başlayan arbede sırasında iddiaya göre kızın ağabeyi 25 yaşındaki Abdulkadir Doğanın silahından çıkan mermiler kızın kaçırıldığı otomobilin sürücüsü 6 çocuk babası 40 yaşındaki Ekrem Gençe isabet etti. Ekrem Genç kaza yerinde öldü. Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili 13 kişiyi gözaltına aldı.

POLİS ŞEHİT OLDU

Olay ardından Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verirken rahatsızlanan zanlılardan biri hastaneye kaldırıldı. Bu sırada çıkan silahlı çatışmada bir polis memuru şehit oldu. Gözaltındaki şüphelilerden Aziz Erol ağır yaralındı. Yaralılar, Hamdi Eriş Devlet Hastanesinde yoğun bakım servisine alındı.

ÜÇÜNCÜ ÇATIŞMADA İKİ ÖĞRENCİ YARALANDI

Kahramankazan ilçesinde biri polis iki kişinin hayatını  kaybettiği, iki kişinin yaralandığı silahlı kavganın tarafları, bir kez daha  karşı karşıya geldi. Bir araçtan 3 kişiye açılan ateş sonucu yoldan geçen öğrenci  servisindeki iki öğrenci yaralandı.

ŞEHİDİN İSMİ BELLİ OLDU

Silahlı saldırıda şehit olan polis memurunun isminin Muhammet Us olduğu öğrenildi. 33 yaşındaki şehit Us’un Kahramankazan’a yeni atandığı, evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenildi. Kahramankazan İlçe Emniyet Müdürlüğünde yapılacak resmi törenin ardından Us'un yarın Aksaray'ın Eskil ilçesi Güneşli köyünde defnedileceği öğrenildi. 

Kahramankazan İlçesi’nde mevsimlik işçi 25 yaşındaki Ömer Doğan, akrabası 16 yaşındaki R.D.yi bir araçla kaçırmıştı. Kızın kaçırıldığı aracı takip edenağabeyinin ateş etmesi sonucuotomobili kullanan 40 yaşındaki Ekrem Gençin ölümüne neden olmuş, şüpheliler gözaltına alınmıştı.

 

Yorumlar

22
 • buba

  11 ay önce Şikayet Et İdam gelmeden bu olaylar bitmez. Adam öldüreni idam edeceksin. Çocuk istismarcısını idam edeceksin. Teröristi idam edeceksin. Uyuşturucu satanı idam edeceksin. Mahkemeden 24 yıl üzeri ceza alan her suçluyu idam edeceksin. Kapkaç,hırsızlık yapanın her sabıkasında suçunu katlayacaksın 24 yılı geçtiğinde idam edeceksin..vb.vb.vb.
  Toplam beğeni
 • TOPRAK

  11 ay önce Şikayet Et Beşeri yasalar, beşeriyete hep zarar verir. İlahi yasaları beğenmeyenler, zarar kendine dokununca bilmeden İlahi yasaların uygulanmasını ister. (Haşa)Kahrolsun Şeriat diyenler, en fanatik şeriatçi olur. Ama bilmez ki istediği adalet, şeriatin ta kendisidir.
  Toplam beğeni
 • Ahmet

  11 ay önce Şikayet Et Polisin suçu neydi adi herifler
  Toplam beğeni
 • Misafir

  11 ay önce Şikayet Et cahil cühela kaynıyor ortalık yazık
  Toplam beğeni
 • cappadokıalı

  11 ay önce Şikayet Et şehit Polisimizin ismi muhammet uz'dur. Eskil'in Çağlak köyünden düzeltelim lütfen. kendisini lise yıllarımdan tanıyordum. iyi insanlar Allah'a çabuk kavuşuyor. Şehidimize Allahtan rahmet ailesine sabır dilerim.SebeP olanlar en ağır cezayı almalı.
  Toplam beğeni
  • Yılmaz

   11 ay önce Şikayet Et Rabbim sabir versin yakınlarına zor ateş düştüğü yeri yakıyor
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.