Haber 7

Mahkemeden Leyla Zana kararı

HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana, 15 yıl hapis istemiyle yargılandıgı davadan beraat etti
GİRİŞ 12.10.2017 15:35 GÜNCEL
Metin Boyutu
Mahkemeden Leyla Zana kararı

HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana'nın, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis cezasının istendiği davada, beraatine karar verildi.

Diyarbakır 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına Zana katılmazken, avukatı hazır bulundu.

Savcı önceki celse esas hakkında verdiği mütalaasında Zana'nın "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar cezalandırılması yönünde görüşünü bildirmişti.

Esas hakkındaki mütalaaya ilişkin savunma yapan Zana'nın avukatı, müvekkiline isnat edilen suçtan beraatini talep etti.

Mahkeme, Zana'nın "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan beraatine, "terör örgütü propagandası yapmak" ve "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet" suçlarından ise kovuşturmanın ertelenmesine karar verdi.

Yorumlar

24
 • okuyucu

  11 ay önce Şikayet Et nasıl bir adalet ya hu... kadın resmen teror örgütüne yardım yapıyor ardından beraat nerede bu devlet nerede bu adalet , lakin suçu günahı olmayan insanların yeterince kovuşturma yapmadan ceza veriyor bu hakimler bu savcıların görevi adaleti yerine getirmek değil mi , nice gencecik fidanlar koparılıyor nice yuvalar yıkılıyor nice ana baba kahrından helak oluyor zerre kadar hakkım varsa yarın mahkeme-i kübra da Rabbi'm hakkımı alsın.
 • bahattin

  11 ay önce Şikayet Et adam ömrünü pkk ile beraber yaşamış hala ceza almıyor delil isteyen geçmişinde temiz bir gün varmı onu bile delil olarak kullanır be
 • dadas45

  11 ay önce Şikayet Et bunlar yüzsüz kendi vatanına ihanet eden suç şebekesi bunlar parti degil pkknın militanlarıdır milletin parası size zehir zıkkım olsun bu nasıl adaletki 15 yıldan berat alıyor şehitlerin kemikleri sızlıyor çok yazık çok
  Toplam beğeni
 • Tctc

  11 ay önce Şikayet Et Nasıl bir işdir bu ya inşallah o teröristler o hakimin evini bombalar ondan sonra görürüm
  Toplam beğeni
 • erkan

  11 ay önce Şikayet Et yazıklar olsun...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.